Loading…
SİTE ARAMASI

Ebru Demir

Ebru Demir

University of Nottingham

Program: LLM International Law

Tarih: 2013 – 2014 Akademik Eğitim Dönemi

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Bursiyeri

Türkiye’deki dil kursu sürecinde, diğer MEB bursiyeri arkadaşlardan aldığım olumlu yorumlar üzerine British Side ile görüşmeye karar verdim. Spesifik alanımla ilgili olarak (International Law) bilgi ve deneyimleri beni kendilerine hayran bıraktı.


2012 yılında MEB bursunu kazanmamın ardından, master ve doktora eğitimim için danışabileceğim ve desteğini alabileceğim kişi veya kurum arayışına girdim.Başta fazlasıyla korkutucu gelen başvuru işlemleri, deneyimli eğitim danışmanlarının yardımıyla adım adım kolaylıkla halloldu. Vize, yurt, pre-sessional kurs başvurularında da yanımda oldular ve bu süreçteki telaşımı minimize ettiler. Benim bitmek tükenmek bilmeyen sorularıma, başta Selin hanım olmak üzere, sabırla yanıt verdiler. Başvuru sürecinde İngiltere’nin en iyi hukuk okullarına başvurmam yönünde beni teşvik ettiler.

Kabullerin ardından, master eğitimim için İngiltere’nin en iyi 5 hukuk okulu arasında gösterilen Nottingham Üniversitesinde karar kıldım. Nottingham hem şehir olarak hem de eğitim ve yaşam kalitesiyle beni kendisine hayran bırakan bir şehir oldu.

Teşekkürler British Side. Teşekkürler Selin Hanım.