Loading…
SİTE ARAMASI

Ekibimiz

Ekibimizdeki danışmanlarımız, British Council Türkiye tarafından düzenlenen İngiltere’de Eğitim ile ilgili sertifika programlarını başarıyla tamamlamış ve her sene düzenli olarak British Council tarafından verilen eğitim ve vize toplantılarına aktif olarak katılmaktadırlar. Ekibimiz ayrıca her sene İngiliz üniversitelerinin düzenlediği toplantılar için İngiltere seyahatlerinde de bulunarak programlar ve okullar konusunda güncel bilgi edinmektedirler. Danışmanlarımız arasında Sussex Üniversitesi mezun arkadaşımız olması, öğrencilere kendi deneyimlerini de aktarma şansı vermektedir.

İstanbul ofisimizde Pelin Akçay, Selin Akçay, Özge Yuvanç, Müge Çete ve Lidya Küstü isimli danışmanlarımız öğrencilere yardımcı olmaktadır.

Pelin Akçay

Eğitim Danışmanlığı Servisimizin Direktörü Pelin Akçay, British Council- İngiltere Başkonsolosluğu Kültür Konsolosluğu’nda 1999- 2007 Ocak tarihleri arasında 8 sene boyunca İngiltere’de Eğitim Birimi’nde görev yapmıştır, bu süreçte İngiltere’de eğitim görmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunarken, Türkiye’deki eğitim acentaları temsilcilerine eğitim vermis ve İngiltere’den üye okullara ve üniversitelere destek olmuştur. British Council’dan önce 1998-99 senesi boyunca İsrail Başkonsolosluğunda çalışırken İsrail ve Türkiye arası akademik işbirliğini çalışmalarında rol almış olan Pelin, daha öncesinde de 1994-1998 arasında lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır.

Selin Akçay

Danışmanımız, 2003 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası Bilgisayar sektöründe deneyim kazandıktan sonra, 2007 Haziran dönemi itibariyle British Side’da kariyerine başlamıştır. Türk öğrencilere İngilizce, lisans ve yüksek lisans eğitimleri için danışmanlık veren Selin, British Council Agent Marketing sertifikasını 2007 senesinde başarıyla tamamlamıştır. Kendisi British Side’da görevine başladığı süreden itibaren İngiltere’de pek çok üniversite ve dil okulunun ziyaret ve toplantılarına katılmaktadır.

Özge Yuvanç

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Özge Yuvanç, 2011 yılı Ocak ayı itibariyle British Side ailesine yurtdışı eğitim danışmanı olarak katılmıştır. Gerek öğrenim hayatı boyunca edindiği yurtdışı eğitim deneyimlerini gerekse gönüllü oluşum ve aktiviteler yoluyla kazandığı sosyal ilişkilere dayalı tecrübelerini öğrencilerimize aktararak onların İngiltere’deki öğrenim hayatlarına en doğru şekilde yön verme konusunda yardımcı olmaktadır. Üniversiteler ve dil okulları tarafından İngiltere ve Türkiye’de verilen birçok eğitime katılan Özge Yuvanç British Council’ın Education UK online eğitimini Mart 2012 yılında başarıyla tamamlamış ve sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Müge Çete

2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı bitirdikten sonra, University of Sussex’te Modern and Contemporary Literature Culture and Thought alanında yüksek lisansına başlamış ve 2014’te mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından, yüksek lisans için danışmanlık alırken tanışmış olduğu British Side ailesine Şubat 2014’te katılan katılan Müge, çeşitli üniversite eğitimlerine katılmanın yanısıra, British Council’ın düzenlediği Education UK programını başarıyla tamamlayarak Education UK Certificates for UK Education Advisors sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi ve akademik yaz okulu alanlarında danışmanlık vermektedir ve İngiltere’de yaşarken edindiği deneyimleri öğrencilere aktararak gidiş sürecini kolaylaştırmak için destek olmaktadır.

Lidya Küstü

1997 senesinde İngiltere’de doğan Lidya Küstü, Bodrum’da başlayan eğitim hayatını 2021 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Havacılık Yönetimi lisans programı ile tamamlamıştır. Eğitim yılları boyunca Cambridge Üniversitesi’nin farklı alanlarda yeterlilik sınavlarını tamamlayarak birçok başarı sertifikası almaya hak kazanan danışmanımız, 2022 Ocak senesinden itibaren British Side ailesi bünyesinde öğrenci ve velilerimize destek olmaktadır.

Yener Yener

Yener, İstanbul Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı bölümünden mezun olduktan sonra yıllarca uluslararası havacılık sektöründe çalışmış ardından da üniversitelerin yabancı diller bölümlerinde İngilizce dersi vermiştir. Haziran 2022’den itibaren danışmanlık ekibimize başvurular ve vize süreçleri konusunda yardımcı olmaktadır.