Trinity College Dublin
Konum: Dublin
İnternet Adresi: www.tcd.ie

1592 senesinde kurulan Samuel Beckett, ya da Oscar Wilde gibi ünlü mezunlara sahip olan Trinity College Dublin, dünya sıralamalarının öne çıkan okulları arasındadır.

Trinity College Dublin, İrlanda’yı dünya üniversite sıralamalarında ön planda temsil eden ve başkent Dublin şehir merkezinde yer alan güçlü bir eğitim kurumudur. 1592 senesinde kurulan okul, Samuel Beckett, ya da Oscar Wilde gibi ünlü mezunlara sahiptir.

Arts, Humanities and Social Sciences, the faculty of Engineering, Mathematics and Science fakülteleri altında yer alan okullarında, Mühendislik, İşletme, Bilim alanlarında değişik programlar lisans ve yüksek lisans seviyesinde sunulur. 120 ve üzeri ülkeden gelen uluslarası öğrenci çeşitliliği ile toplamda 17000 öğrencisine, değişik kültürlerle beraber eğitim alma opsiyonu vermektedir.

İrlanda’nın en geniş kütüphanesine sahip olan üniversite, değişik öğrenci kulupleri, Dublin şehrinin tarihi ve turistik merkezleri ile keyifli bir öğrenci hayatı sunmaktadır. QS World 2019 dünya üniversite sıralamalarında en iyi 104 okul arasında olan üniversitede popular programlar Business, Law, Psychology, Engineering with Management, International Politics ve Engineering alanlarıdır.

Lisans eğitimine başlayacak öğrencilere ilk sene konaklama garantisi veren okulda, lisansa hazırlık Foundation programları yer almaktadır.

Burslar
Üniversitenin lisans ve yüksek lisans seviyesinde Türk öğrencilere okul ücretleri üzerinden belirli oranlarda indirimlerin sunulduğu burslar bulunmaktadır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.