Loading…
SİTE ARAMASI

Elçin Ökten

University of York

Program: MSc in Development, Disorders and Clinical Practice
Tarih: 2016-17 Akademik Eğitim Dönemi

University of York Bursiyeri

Sadece istediğiniz okulun değil, başka kurumların sunduğu burslarıda araştırın ve size uygun olanların hepsine başvurun.


Burs basvuru surecinizi kisaca anlatir misiniz?

Öncelikle British Side’dan başvurabileceğim burslar hakkında bilgi aldım. Bursa Mayıs ayında başvurdum. Google Docs üzerinden bir form doldurdum. Belge olarak herhangi bir ek belge istenmedi.GPA’im, mezuniyetimde beklediğim GPA’im ve son olarak bir kaç cümleyle bursu alırsam nasıl kullanacağım hakkında sorular doldurdum. Sonucu bir ay sonra belli oldu ve okulda kayıt için gerekli son belgeleri gönderdiğimde teklifle beraber bursta koşulsuz oldu.

Turkiye’de mezun oldugunuz universite ve bolumunuz- mezuniyet not ortalamaniz nedir? IELTS sonucunuz ve varsa is deneyim surenizi bizlerle paylasir misiniz?

Koç Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunuyum, 3.03 GPA ile mezun oldum. IELTS’ten (Listening 8.5, Reading 8, Writing 7.5 ve Speaking 8) toplamda 8 aldım.

Burs basvurusu yapmayi planlayan adaylara tavsiyeniz nedir?

Daha geniş kapsamlı burslarda sorulan soruların cevaplarını iyice düşünerek ve zaman ayırarak yazın. Sadece istediğiniz okulun değil, başka kurumların sunduğu burslarıda araştırın ve size uygun olanların hepsine başvurun. Bursu nasılsa alamam diye düşünerek başvurmamazlık yapmayın, sonucu ne olursa olsun her şekilde deneyin. 🙂