Loading…
SİTE ARAMASI

Nazlı Altın

Nazlı Altın

University of Sussex

Program: MSc Cognitive Neuroscience

Tarih: 2012 – 2013 Akademik Eğitim Dönemi

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) Bursiyeri

Kaldığım yurt ve okulum yürüme mesafesinde ve gerek öğretmenler olsun gerek diğer çalışanlar olsun öğrenciye yardımcı olmak için elinden geleni yapıyorlar. Geldiğim ilk haftadan itibaren sanki hep ordaymışım gibi alıştım ve akademik yaşantıma yoğunlaşabildim.


2010 yılında Hacettepe Psikoloji’den mezun oldum. Akademisyen olak ve araştırma yapmak her zaman hayalimdi. Bunun için master ve doktora yazmak istiyordum. Fakat nerde ne zaman yapacağım konusunu şekillendirmek sıkıntılı aynı zamanda da heyecenlı bir süreç oldu. İnsan beyni ve davranış ilişkisi ile ilgili uzmanlaşmak istiyordum. Türkiye’de istediğim şekilde bir program bulmakta zorlandım ve gözümü yurtdışına çevirdim. Araştırma yapmaya başladım O dönemde MEB bursu adı ile bilinen YLSY bursunu kazandım. Bir yandan dil eğitimi alırken bir yandan da okulları araştırıyordum.Hem eğitim kalitesi hem de ders programlarındaki zengin içerikten dolayı İngiltere’de master yapmaya karar verdim.

Bu süreçte çok sevdiğim bir arkadaşım aracılığı ile Pelin hanım ve British Side ailesi ile tanıştım. Ve beraber okulları incelemeye başladık. Dil puanımı aldıktan kısa bir süre sonra başvurlar bitmişti ve birkaç hafta gibi kısa bir sürede cevaplar gelmeye başladı. Vize görüşmemden okulla yapılan hertürlü yazışmaya kadar herşeyimle britishside ailesi ilgilendi. Ve hiçbir aksilik yaşamadan İngiltere’ye kadar geldim.
Şu an University of Sussex’te Cognitive Neuroscience masteri yapmaktayım. Kabul aldığım okullar içerisinde ders programı en çok ilgimi çeken, geniş bir seçmeli ders skalası olan ve tabii ki Brighton gibi yaşaması çok güzel bir şehir olan okuldu burası. Ve geldiğimden beri British Side ile çalışmakla ve Sussex’i seçmekle doğru tercih yaptığımdan eminim. Kaldığım yurt ve okulum yürüme mesafesinde ve gerek öğretmenler olsun gerek diğer çalışanlar olsun öğrenciye yardımcı olmak için elinden geleni yapıyorlar. Geldiğim ilk haftadan itibaren sanki hep ordaymışım gibi alıştım ve akademik yaşantıma yoğunlaşabildim.
Özellikle Pelin hanım ve British Side ailesine bu süreçte yanımda oldukları ve emekleri için minnettarım.