Loading…
SİTE ARAMASI

Ezgi Demir

University of Sussex

Program: MSc Managing Innovation & Projects
Tarih: 2015 – 2016 Akademik Eğitim Dönemi

Bölümümün bulunduğu departman SPRU – Science Policy Research Unit, Ingiltere’de ilk ve tek. Ayrıca departman çatısı altında ciddi çalışmalar yürütmektedir.


Yurtdışında okul arayışlarıma başladığımda işimin hiç de kolay olmadığını anlamış oldum birçok okul birçok şehir ve birçok prosedür,emin olduğum tek şey İngiltere’de okumak istediğimdi. Bu kafa karışıklığı içersindeyken yardımıma Özge Yuvanç ve British Side yetişti. Vize sürecimde de okullara başvurularımda da tüm süreci sorunsuz bir şekilde atlattım. Öncelikle Özge Hanım’a çok teşekkür ederim.

Kabul aldığım okullar arasından University of Sussex’i seçmemin nedeni; aldığım tavsiyeler ve araştırmalarım doğrultusunda akademik açıdan beni mutlu edebilecek bir yer olduğu kanaatine varmamdı. Bunun yanında üniversitenin Brighton Üniversitesi ile ortak çalıştığı ‘’ Innovation Center’’ adı altında ayrı bir kurumu olması, üniversitenin benim alanım için doğru bir tercih olduğuna dair iyi bir kanıttı. Ve bu kararımda da yanılmadığımı görmüş oldum. Akademik açıdan beni mutlu etmesinin yanında, her konuda öğrenci dostu bir üniversite olması yeni okuluma ve çevreme alışmama çok yardımcı oldu.

Okulun kampüsü yeşillikler içerisinde şehirden biraz uzak küçük bir öğrenci kenti ve ulaşım olanakları çok fazla tren istasyonuna ,otobüs duraklarına çok yakın. Brighton şehir merkezine kolaylıkla ulaşım sağlanabiliyor. Brighton ise tam bir öğrenci şehri, küçük bir şehir olmasına rağmen iki tane üniversitesi var ve bu ister istemez şehri dinamik bir havaya sokuyor. Londra’ya yakınlığı ise en iyi yanlarından birisi.