Loading…
SİTE ARAMASI

Sinem Kaya

Sinem Kaya

University of Surrey

Program: MSc Clinical Biochemistry

Tarih: 2008 – 2009 Akademik Eğitim Dönemi

Konaklama çok iyi. Yurdumdan çok memnunum. Türk, Lübnanlı, Hint, Meksikalı ve İngiliz öğrencilerle kalıyorum.


Öğrencimiz Sinem Kaya’nın İngiltere’deki eğitimi hakkında sorduğumuz bazı sorulara cevapları:

1- Yüksek lisans eğitiminizin program içeriğinden (sunulan dersler, modüllerin yapısı…gibi) ve üniversitenizdeki akademisyenlerden memnun musunuz?Evet, memnunum. Sadece dersler çok yoğun ve kendimize ayıracak vaktimiz nerdeyse hiç yok.

2- Eğitim gördüğünüz bölümde ortalama kaç öğrenci var? Türk öğrencilerin sayısı nedir, başka hangi milliyetlerden öğrenciler var?22 öğrenci var. Tek Türk öğrenci benim. Arap, Lübnanlı, Yunan, Bruneili, Hint ve İngiliz.

3- Üniversitenizin konaklama olanaklarından memnun musunuz? Yurdunuzun özellikleri nasıl? Hangi milliyetten öğrencilerle kalıyorsunuz?Evet konaklama çok iyi. Yurdumdan çok memnunum. Türk, Lübnanlı, Hint, Mexikalı ve İngiliz öğrencilerle kalıyorum.

4- Üniversitenizin sosyal olanaklarınızdan memnun musunuz (spor, sosyal, sanat aktiviteleri)?Sosyal olanaklar gerçekten de iyi.

5- Okul başvurunuz konusunda British Side olarak bizlerden aldığınız destek konusunda düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?British Side gerçekten de bana cok yardımcı oldu. Özellikle Pelin Hanım’a minnettarım.

6- İngiltere’de eğitiminiz ile ilgili eklemek istediğiniz diğer konuları belirtir misiniz?Çok yoğun bir eğitim programları var, bizim eğitim istemimizden çok farklı ve 1 senelik bir master programı olması da yoğun olmasının en büyük nedeni olsa gerek.