Loading…
SİTE ARAMASI

Canberk Demiroluk

Canberk Demiroluk

University of Surrey

Program: MSc Biomedical Engineering

Tarih: 2014 – 2015 Akademik Eğitim Dönemi

Sosyal olanaklar harika. Her turlu faliyete istediginiz zaman katilabilirsiniz. Acikcasi derslerden fazla vakit bulamadim, yalniz bulanlara hitap edecek hersey mevcut.


1- Yüksek lisans eğitiminizin program içeriğinden (sunulan dersler, modüllerin yapısı…gibi) ve üniversitenizdeki akademisyenlerden memnun musunuz?

Verilen egitim ve programdan memnunum. Ozetlemek gerekirse ilk donemi ogrencileri belirli bir seviyeye getirmek icon verilen temel dersler ve ikinci donemi bolum agirlikli derslerden olusan bir program. Programin yogunlugundan bahsetmeme gerek bile yok sanirim, kisaca kafanizi kaldirdiginizda donem bitmis oluyor.

2- Eğitim gördüğünüz bölümde ortalama kaç öğrenci var? Türk öğrencilerin sayısı nedir, başka hangi milliyetlerden öğrenciler var?

Bolumumde turk ogrenci yok. Yalniz daha cok yabanci ogrenci agirlikli bir bolum, Yunanistan, Hindistan, Urdun hatta Karayipler ‘den bile ogrenciler var. Tabi Ingiliz ogrenciler de var.

3- Üniversitenizin konaklama olanaklarından memnun musunuz? Yurdunuzun özellikleri nasıl? Hangi milliyetten öğrencilerle kalıyorsunuz?

Eski kiz arkadasim, simdiki esimle Guildford merkezde bir evde kaldigim icin bu soruyu hakkiyla cevaplayamayacagim. Yalniz yurtlarin tamamen ayri bir site oldugunu ve her turlu spor faaliyetlerini yapabileceginiz bir merkezin yaninda oldugunu ve okula ve merkeze 24 saat gidip gelebileceginiz ring otobuslerin kalktigini soylersem sanirim bir fikir vermis olurum.

4- Okul başvurunuz konusunda British Side olarak bizlerden aldığınız destek konusunda düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

British Side gerçekten de bana cok yardımcı oldu. Ozellikle Ozge Hanim’a tesekkuru borc bilirim. Gercekten ne zaman ihtiyacimiz olsa yardimci oldu.

5- İngiltere’de eğitiminiz ile ilgili eklemek istediğiniz diğer konuları belirtir misiniz?

Cok yogun bir programa ve bol bol odev yapmaya hazirlikli olun. Zira odevlerin ders notunda %40’a kadar agirligi var. Gecmis sinavlarin okulun internet sitesinden sunulmasi ve sorularin genellikle bu cercevede cikmasi da cok yardimci oluyor. Bunun disinda heryer yesillik ve Guildford her ne kadar sehirden gelen birisi icin sıkıcı olabilse de biraz arastirmayla kesfedilebilecek bircok yer var ve Surrey bolgesinin en merkezi yeri olmasi ve Londra ‘ya sadece 40dk uzaklikta olmak buyuk avantaj.