Loading…
SİTE ARAMASI

İrem Yöndem

İrem Yöndem

University of Stirling

Program: MSc Finance

Tarih: 2017 – 2018 Akademik Eğitim Dönemi

Stirling Üniversitesi, insanı ilk olarak kampüsüyle büyülüyor; ardından da eğitim ve kariyer bakımından önünüze koyduklarıyla. Katılabileceğiniz, her bir ilgi alanı için ayrı olarak açılmış sayısız kulüp ve bunun yanı sıra sosyalleşmenizi arttıracak aktiviteleri de köşeye iliştirelim. Kariyer planlarınızda size yol gösterecek, rehberlik edecek insanların katıldığı bir sürü konferans da cabası…


Bir kampüs düşünün, yemyeşil bir arazinin içerisinde ördeklerin mesken tuttuğu bir gölü ve bu gölün çevresinde bir yürüyüş yolu olsun. Orman manzaralı bir spor salonu ve dışarısı ne kadar soğuk olursa olsun içerisi sıcacık olan bir kapalı yüzme havuzu olsun. Vizyondaki filmleri izleyebileceğiniz sinema salonunu ve kafeleri de unutmamak gerek. Katılabileceğiniz, her bir ilgi alanı için ayrı olarak açılmış sayısız kulüp ve bunun yanı sıra sosyalleşmenizi arttıracak aktiviteleri de köşeye iliştirelim. Kariyer planlarınızda size yol gösterecek, rehberlik edecek insanların katıldığı bir sürü konferans da cabası. Eğitim bakımından sunduğu olanaklara değinmeye gerek bile görmüyorum. Sadece altını çizmeliyim ki yoğun bir temponun içerisinde olsanız bile her şey elinizin altında olduğundan size sadece verilmiş malzemelerle istenileni ortaya çıkarmak ve tabi sonrası için sosyalleşmeye zaman yaratmak kalıyor. Kısacası Stirling Üniversitesi, insanı ilk olarak kampüsüyle büyülüyor; ardından da eğitim ve kariyer bakımından önünüze koyduklarıyla.
 
Çoğu insanın gözünü korkutan ‘İskoç Aksanı’ ise kampüs içerisinde pek karşımıza çıkmıyor; çünkü öğretmenleri de yüksek lisans öğrencileri de aşina olduğumuz İngilizceyi konuşuyor. Stirling merkez ise kampüse çok yakın ve otobüsle rahatlıkla ulaşım sağlanabiliyor. Çok sevimli, tarihi bir merkezi var. İstenilen her kaynağa ulaşabileceğiniz bir alışveriş merkezi ve bir sürü kafesi var. İnsanlarının sıcak ve dostane yaklaşımı, yeşilliği, sağladığı huzur ve verdiği sayısız hatıra ile İskoçya ve Stirling Üniversitesi, hayatımın İyi kileri arasında çoktan yerini almış durumda.   
 
Bu süreçteki yardımları ve desteği için başta Müge Hanım olmak üzere British Side’a çok teşekkür ederim. Ve herkese de hem İngilizce, hem de eğitim anlamında kendilerini geliştirmek ve birikim elde etmek adına Stirling Üniversitesi’ni tavsiye ederim.
 
Sevgiler