Loading…
SİTE ARAMASI

Gizem Hıdır

Gizem Hıdır

University of Reading

Program: MSc Food Technology and Quality Assurance

Tarih: 2013 – 2014 Akademik Eğitim Dönemi

Jean Monnet Bursiyeri

University of Reading, gıda alanında İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden biri. Geniş sosyal ve kültürel olanakları, kulüpleri, dil kursları ve spor olanakları ile bir öğrenci için oldukça elverişli.


Daha İTÜ’de lisans eğitimimi sürdürürken karar vermiştim yüksek lisans yapmaya. Yurtdışında eğitim görmenin sosyal ve kültürel etkileri yadsınamaz ve İngiltere gibi önemli bir Avrupa ülkesi de durumu oldukça cazip kılıyor. Reading gibi yeşillikler içerisinde bir yere gelip de memnun olmamak mümkün değil. Reading hem kendi içerisinde çok güzel bir yer hem de Londra gibi önemli bir merkeze sadece yarım saat uzaklıkta. Dolayısıyla hayatımın 1 yılını adayacağım bu dönem için oldukça güzel bir yer. Ayrıca, güneyde olmasından dolayı da kuzey kentlerine kıyasla oldukça sıcak.
University of Reading, gıda alanında İngiltere’nin en önemli üniversitelerinden biri. Geniş sosyal ve kültürel olanakları, kulüpleri, dil kursları ve spor olanakları ile bir öğrenci için oldukça elverişli.
En önemlisi de, başvuru sürecinde ve hatta devamında British Side ve Özge Yuvanç’ın destekleri. Değerli yardımları sayesinde başvuru sürecinde yaşadığım sorunlar hızla giderildi ve de ne zaman başım sıkışsa yardımcı olacağını bildiğim insanları tanımak güven verici.