Loading…
SİTE ARAMASI

Ayça Evrenkaya

Ayça Evrenkaya

University of Reading

Program: MSc International Management

Tarih: 2016-17 Akademik Eğitim Dönemi

University of Reading Bursiyeri

University of Reading’e bağlı Henley Business School’dan MSc International Management programına kabul almamın ardından British Side tarafından burs olanakları ile ilgili bilgilendirildim. 


Burs basvuru surecinizi kisaca anlatir misiniz?
University of Reading’e bağlı Henley Business School’dan MSc International Management programına kabul almamın ardından British Side tarafından burs olanakları ile ilgili bilgilendirildim. Özellikle fakültemin uluslararası öğrencilere sağladığı bu burs olanağı ile ilgili araştırmalarımı yaptıktan sonra, kampüse bir ziyaret gerçekleştirdim. Ziyaretimde okulun etkileyici kampüsünü gezmemin haricinde, öğrenim göreceğim programın direktörü ile bir görüşme de gerçekleştirerek program hakkında detaylı bilgiler aldım. 
Burs başvurusunda özgeçmişimi sunmamın haricinde, okul ve topluluğa ne gibi katkılarda bulunacağım ve neden burs talep ediyor olduğum ile ilgili soruları ufak kompozisyonlar şeklinde cevapladım. Haziran ayının ortasında yapmış olduğum başvurunun cevabını, Temmuz ayının ilk haftasında aldım.


Turkiye’de mezun oldugunuz universite ve bolumunuz- mezuniyet not ortalamaniz nedir? IELTS sonucunuz ve varsa is deneyim surenizi bizlerle paylasir misiniz?
Sabancı Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünden mezunum, ortalamam 2,75 idi. IELTS sınavından ise overall score olarak 7 aldım.
Öğrenciliğim süresince çeşitli şirketlerde kısa dönem stajlar yaptıktan sonra Pfizer’de / uluslararası bir ilaç firmasında hem part time hem de full time olmak üzere uzun dönem staj yaptım. 


Burs basvurusu yapmayi planlayan adaylara tavsiyeniz nedir?
Burs başvurusu yapmaya üşenmeyin 🙂 Ön plana çıktığınız, güçlü olduğunuz noktaları belirledikten sonra, kendinizi iyi ifade etmeye bakın. Gerisi kendiliğinden gelecektir.