Loading…
SİTE ARAMASI

Melisa McDermott

University of Kent

Program: MA Applied Linguistics with TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages)
Tarih: 2019-2020 Akademik Eğitim Dönemi

Okula ve İngiltere hayatına adapte olmak hiç zor olmadı çünkü adaptasyon süresinde öğrencilere destek sağlandı. Uluslararası öğrenci sayısı çok olduğu için bu konuda iyi olmaları lazım ve öyleler de.


Istanbul Bilgi Üniversitesi, İngilizce Öğretmenliği Bölümü mezunuyum. Şuanda University of Kent’te Applied Linguistics with TESOL üzerine yüksek lisansımı yapıyorum. Yaklaşık bir aydır İngiltere’deyim.
Kampüs çok geniş ve bir çok olanak var. Farklı türde restoranlar, kafeler, büyük bir spor salonu, ders çalışma alanları gibi. Kampüsün en sevdiğim yanı kütüphanesi diyebilirim çünkü çok büyük ve donanımlı. İçerisinde grup çalışma odaları, sessiz alanlar, bilgisayar odaları olduğu için çok rahatlıkla ders çalışabiliyorum. Ulaşım açısından da çok kolay çünkü kampüsün içinden sık sık otobüs geçiyor, şehre rahatlıkla inilebiliyor.
Okula ve İngiltere hayatına adapte olmak hiç zor olmadı çünkü adaptasyon süresinde öğrencilere destek sağlandı. Uluslararası öğrenci sayısı çok olduğu için bu konuda iyi olmaları lazım ve öyleler de.
Master eğitimi dersleri genelde Lecture/Seminar şeklinde ilerliyor yani ders sırasında sadece öğretmenler konuşmuyor, zaman zaman öğrencileri de konuşmalara dahil ediyorlar. Eğitim kalitesinin yüksek olduğu da ilk dersten belli oluyor.
Konaklama için okulun yurdundan yararlanıyorum. Sadece master öğrencilerine ayrılmış olan Woolf College’de kalıyorum. Yurdun yeri çok uygun, derslerimin olduğu binalara sadece 5 dakika uzaklıkta. Otobüs durağının da hemen önünde, ulaşım açısından çok rahat. Katımda bulundan diğer öğrencilerle de iyi geçindim, çok memnunum.
İngiltere’de eğitim almak isteyenler için tavsiyem kesinlikle o adımı atıp deneyimlemeleri. Başvuru süreci uzun sürüyor evet ama geçtikten sonra ve eğitim başladıktan sonra tüm uğraşlara değdiğini anlıyorsunuz. Başvuru sürecinde bana her türlü desteği sağlayan Özge Hanım’a ayrıca teşekkür ederim.