Loading…
SİTE ARAMASI

Melis Cetin

Melis Cetin

University of Edinburgh

Program: MSc Psychology of Mental Health (Conversion)

Tarih: 2019 – 2020 Akademik Eğitim Dönemi

University of Edinburgh’u seçme nedenlerim çok köklü bir okul olması ve her alanda önde gelen üniversitelerden biri olmasıydı.


Boğaziçi Üniversitesi’nde kimya mühendisliği okurken 3. sınıfta fark ettim ki aslında çalışmak istediğim alan bu değildi. İlgimi çeken tek alan psikolojiydi, ama okulu bitirmeme 1 yıl kalmıştı ve her şeyi bırakıp en baştan 4 sene psikoloji okumaya hazır değildim. Bu nedenle yurtdışında psikoloji alanında devam edebilmemi sağlayan programlar araştırmaya başladım. Durumumun çok farklı olduğunu ve zorlanacağımı düşünüyordum. Tam bu noktada yolum British Side’la kesişti. Selin Hanım’a bu konuyu anlattım ve fark ettim ki düşündüğüm kadar zor değilmiş alan değiştirmek. Selin Hanım bana istediğim şehirlerde Conversion programı sunan birçok okul gösterdi ve benim yüzlerce sorumu cevaplayarak sonunda aradığım okulu bulmama yardımcı oldu. Ve tabi ki de sonrasında gelen başvuru sürecinin her aşamasında.
 
University of Edinburgh’u seçme nedenlerim çok köklü bir okul olması ve her alanda önde gelen üniversitelerden biri olmasıydı. Şu an buradayım. Şehir inanılmaz tatlı bir öğrenci şehri. Her yer yürüme mesafesinde, İstanbul’dan sonra büyük bir lüks gibi geliyor. Yemyeşil tarih fışkıran bir şehir Edinburgh.
 
Bu süreçte hep yanımda olan Selin Hanım’a ve British Side’a çok teşekkür ediyorum.