Loading…
SİTE ARAMASI

Ayça Ataer

Ayça Ataer

Lancaster University

Program: MSc Project Management

Tarih: 2015 – 2016 Akademik Eğitim Dönemi,

Lancaster University Bursiyeri

Okulun eğitim süresince ve mezuniyet sonrasında İngiltere’de elde edebileceğiniz iş olanakları için sizlere yardımcı olan bir kadrosu var. CV, niyet mektuplarınızı düzenlemenizde her türlü yardımı sağlıyorlar. Güncel olarak okul bünyesinde ve şirketlerde bulunan iş imkanlarını da sizlerle paylaşıyorlar.


Merhabalar,

Lancaster üniversitesini seçmemde birçok özellik etkili oldu. Başvurmayı düşünen arkadaşlara kısaca bahsetmek istiyorum.

Lokasyon: Okul İngiltere’nin kuzey batısında doğayla iç içe çok büyük bir kampüs yerleşkesi içinde bulunmakta. Kalabalık bir şehir içinde bulunmadığı için insanlarla daha sıcak iletişimler kurabiliyorsunuz. Ayrıca diğer bölgelere göre yaşam masrafları daha da düşük. Manchester’a sadece bir saatlik mesafede. İngiltere’nin her noktasına tren ile ulaşımı çok rahat. Ayrıca Lancaster üniversitesi İngiltere’nin en güvenli okullarından biri.

Okul yapısal özellikleri: Okul’un hastanesi, spor merkezi, eğlence merkezleri, marketleri, restaurantları kısacası ihtiyaç duyabileceğiniz her türlü imkanı kampüs içinde mevcut. Kampüsün içinden kalkan otobüsler ile şehir merkezine ulaşım sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca haftada bir sizi şehirdeki marketlere götüren, geceleri ise okulun anlaşmalı olduğu eğlenceli merkezinden kampüse getiren ücretsiz ulaşım imkanları mevcut.

Okul’un her türlü çalışma alışkanlığına göre dizayn edilmiş 24 saat açık muhteşem bir kütüphanesi var. Ayrıca kitap satın almaya gerek duymadan her türlü kaynağa kütüphaneden erişebiliyorsunuz. Kütüphane arşivinden araştırmalarınız için makalelere de ulaşabiliyorsunuz.

Okul eğitim: Okul dünyanın ilk 100 üniversitesinden biri. İngiltere’de ise ilk 10’da yer almakta. Ben okulu özellikle Proje Yönetimi bölümü için tercih ettim. Ezber bilgileri bir kenara bırakacağınız araştırarak, derslerde ise pratik yaparak öğreneceğiniz bir eğitim sistemi mevcut. Proje yönetimi bölümünü çok severek ve her gün ciddi anlamda kendimi geliştirerek okuyorum. Okul kadrosu sizinle arasına öğrenci öğretmen mesafesi koymak yerine sizi ve fikirlerinizi gerçekten önemsiyor. Notlardan ziyade burada bir şeyleri öğrenmeyi istemek onlar için her şeyden önemli.

Kariyer: Okulun eğitim süresince ve mezuniyet sonrasında İngiltere’de elde edebileceğiniz iş olanakları için sizlere yardımcı olan bir kadrosu var. CV, niyet mektuplarınızı düzenlemenizde her türlü yardımı sağlıyorlar. Güncel olarak okul bünyesinde ve şirketlerde bulunan iş imkanlarını da sizlerle paylaşıyorlar. Ben sağladıkları imkan ile aynı zamanda şuan okulun uluslararası ofisinde öğrenci temsilcisi olarak çalışmaktayım. Kariyerinizi geliştirmesinin yanında yaşam masraflarınızı karşılamanız için ciddi bir ek bütçe de sağlamış oluyor.

Konaklama: Okul İngiltere’nin en iyi konaklamasına sahip okullarından biri. Her türlü isteğe göre oda tipleri mevcut. Her türlü sorununuzu anında iletebileceğiniz 24 saat ofisleri var. Master yapan öğrenciler için konaklamanın özel çalışma odaları, grup çalışma odaları, bilgisayar odaları da mevcut.

Başvuru sürecinde ise İstanbul British Side ofisinden Özge Hanım bana çok yardımcı oldu. Bu nedenle başvuru sürecini hiçbir sorun yaşamadan sadece gerekli evrakları ofise sağlayarak ve Özge hanım ile iletişim halinde olarak tamamlamış oldum. Emeği geçen herkese ve özellikle Özge hanıma çok teşekkür ediyorum.

Başvurmayı düşünen herkese başarılar dilerim.