Loading…
SİTE ARAMASI

Serra Sepkin

Serra Sepkin

King’s College London

Program: LLM
Tarih: 2015 – 2016 Akademik Eğitim Dönemi

Chevening Bursiyeri

Hem King’s College; da aldığım eğitim ve özelleşmiş kadro ve ders yapısından, hem de Chevening bursunun olanaklarından çok memnunum ve hem okul hem de burs başvuru aşamalarında Özge hanım’ın yardımları benim geçirdiğim başvuru sürecinde çok önemliydi.


Yaklaşık 4 sene önce Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde hukuk eğitimi aldım ve hemen ardından İstanbul’da bir hukuk bürosunda çalışmaya başladım. Üzerine eğilmek istediğim alanı bulmak için master yapmadan önce belli bir süre deneyim kazanmanın önemli olduğunu düşündüğüm için yasal stajımı tamamlayıp avukatlık ruhsatımı aldıktan sonra 3 sene daha aynı büroda çalıştım. Sermaye piyasası hukuku alanına olan ilgim ve bu alandaki deneymim sebebiyle master eğitimimde bu konuda özelleşen bir programı seçtim.

King’s College’da daha önceden de arkadaşlarımdan duyduğum üzere bu alanda özelleşen bir LL.M. programını araştırdım. Bu süreçte ilgilendiğim alanda eğitim sunan okulları belirlemem, bunları öncelik sırasına sokmam ve başvuru evrakını hazırlayıp, kontrol etmemde British Side ve Özge Yuvanç bana çok yardımcı oldu. Master başvuru süreci maalesef bazen yorucu ve çok zaman alıcı olabiliyor, bu aşamada bu konuda çok tecrübeli ve bu süreci daha önce defalarca geçirmiş birinin desteği hem çok rahatlatıcı hem de çok işinizi kolaylaştırıcı olabiliyor. Okul başvuru sürecine ek olarak burs olanaklarını bulmamda ve bunlara başvurmamda da Özge hanımın desteği benim için çok önemli oldu. İngiliz hükümetinin desteklediği Chevening bursu ile master eğitimimi alıyorum. Bu ve Jean Monnet burslarına başvuru ve takip eden aşamalarda belli süreleri kaçırmamak çok önemli olduğu için bir başkasından yardım ve destek almak çok faydalı diye düşünüyorum.

Hem King’s College’da aldığım eğitim ve özelleşmiş kadro ve ders yapısından, hem de Chevening bursunun olanaklarından çok memnunum ve hem okul hem de burs başvuru aşamalarında Özge hanımın yardımları benim geçirdiğim başvuru sürecinde çok önemliydi. Hem kendisine, hem de kendisine ulaşamadığım anda derhal, hiç gecikmeden bana yardımcı olan British Side’a çok teşekkür ederim.