Loading…
SİTE ARAMASI

Damla İrez

Damla İrez

King’s College London

Program: MSc Mental Health Studies
Tarih: 2011 – 2012 Akademik Eğitim Dönemi

King’s College London birçok alanda olduğu gibi, Tıp Bilimleri konusunda da İngiltere’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri. Psikiyatri Enstitüsü ise İngiltere ve Avrupa’nın önemli araştırma merkezlerinden biri olarak, Maudsley ve Bethlem Royal Psikiyatri Hastaneleri ile birlikte eğitim veriyor.


Bilgi Üniversitesi Psikoloji Lisans eğitimimin son yılında (2010-2011) British Side ve Pelin Hanım ile tanışma fırsatım oldu. British Side’ın danışmanlığı ve desteğiyle ile İngiltere’de başvuru yaptığım üniversiteler arasında öncelikli olarak hedeflemiş olduğum King’s College London – Institute of Psychiatry / MSc. Mental Health Studies programına kabul edildim. Daha sonra yapmış olduğum burs başvurularının da olumlu sonuçları ile şu anda King’s College London’da eğitimime devam ediyorum. King’s College London birçok alanda olduğu gibi, Tıp Bilimleri konusunda da İngiltere’nin ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri. Psikiyatri Enstitüsü ise İngiltere ve Avrupa’nın önemli araştırma merkezlerinden biri olarak, Maudsley ve Bethlem Royal Psikiyatri Hastaneleri ile birlikte eğitim veriyor.
İngiltere’de master programlarının full time öğrenciler için 1 yıl olması ve bu bir yıla master tezinizin de yetişmesi zorunluluğu, programların çok sıkışık olması anlamına geliyor. Eğer İngiltere’de master yapmayı önemsiyorsanız ve master yapmanın da hakkını vermek istiyorsanız, zamanı çok iyi planlamak gerekiyor. Başvuru aşamasında ne yapmak gerektiği konusunu ise British Side çok iyi biliyor. Kendi deneyimimden hareketle, British Side’ın geniş bilgi birikimi ile en doğru yönlendirmeyi yaptığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu vesileyle profesyonellikleri, samimiyetleri ve nezaketleri için başta Pelin Hanım ve Beki Hanım olmak üzere tüm British Side ailesine içten teşekkür ediyorum.