Loading…
SİTE ARAMASI

Cemre Çakar

Cemre Çakar

King’s College London

Program: MSc International Management
Tarih: 2013 – 2014 Akademik Eğitim Dönemi

King’s’i tercih etme sebebim dünya sıralamasında ilk 20’de, işletme ve yönetim konusundaki master programında ise İngiltere içerisinde 4’üncü sırada olmasından dolayı.


* Yüksek lisans eğitimi için İngiltere’yi seçme nedenlerim…
Master için İngiltere’yi seçmemin nedeni hem yakın olmasından dolayı hem Avrupa’da bulunmasından dolayı hem de eğitim kalitesi olarak yüksek olduğuna, öğrenci kabulünde akademik başarıya önem verdiğine inandığım için. Bunun yanı sıra çok canlı olması ve Avrupa ülkeleri içerisinde ekonomi ile iş hayatının kalbi olması.


* Master eğitimim için King’s College London’ı tercih etme nedenlerim…
King’s i tercih etme sebebim dünya sıralamasında ilk 20de, işletme ve yönetim konusundaki master programında ise İngiltere içerisinde 4üncü sırada olmasından dolayı. Yüksek standarttaki eğitim kalitesi ve Londra’da bulunması da benim için önemli bir etken oluşturdu.


* Master eğitimim için MSc International Management programını seçtim çünkü…
Master sonrası danışmanlık alanında çalışmak istediğim için bu bölümün bana hedeflerime ulaşmam konusunda sağlam ve iyi bir altyapı yaratmamı sağlayacağına inandım. Çok yönlü bir program ve gereken temel derslerin yanı sıra öğrencilerin ileriki planlarına göre yapabilecekleri ders seçimleri ile kendilerini şekillendirmelerine imkan sunuyor.