Loading…
SİTE ARAMASI

Adil Özgün Özenç

Adil Özgün Özenç

King’s College London

Program: MA Conflict, Security and Development
Tarih: 2015-16 Akademik Eğitim Dönemi

Jean Monnet Bursiyeri

Akademik desteğin dışında, üniversitenin uyguladığı kişisel danışmanlık sistemiyle yine bölümünüzdeki hocalar tarafından okul, ülke/şehir ve eğitim sistemine uyum sorunlarınız takip ediliyor ve giderilmeye çalışılıyor.


King’s College London, Londra’nın merkezinde 5 kampüsü ile ‘Londra Üniversitesi’ (University of London) yüksek eğitim federasyonuna bağlı saygın bir üniversitedir. Kampüslerden 4’ü şehrin tarihi ve turistik çekim noktalarının yanı başında bulunmaktadır ve toplu taşıma ile kolayca ulaşılabilir. Tıbbi bilimler, Hukuk ve Savaş Çalışmaları alanlarında ünlü olan okul, akademik kaynaklara erişim açısından oldukça yeterli olmasının yanında, UoL sistemi içerisindeki diğer okulların kütüphanelerine de giriş izni sağlamaktadır. Ayrıca, King’s College kütüphaneleri sınav dönemlerinde 24 saat açık tutularak farklı çalışma alışkanlıklarının önündeki engelleri kaldırmayı amaçlıyor. Okulun fiziksel olanakları ise iyi bir deneyim için ihtiyaçları karşılayan nitelikte. 1. sınıf lisans ve yüksek lisans öğrencilerine konaklama sağlama konusunda fazlasıyla yardımcı olan okul, yemekli ya da mutfaklı yurt imkanları sunarken kampüslerindeki kafeteryalarda sıcak yemek servis etmektedir. Bunlara ek olarak, öğrenci birliği ve toplulukları sayesinde birçok etkinlik düzenlenip öğrencilerin sosyal entegrasyonu teşvik ediliyor.

Üniversitenin akademik kadrosu alanlarında dünya çapında ünlü, saygın profesörlerden oluşuyor. Bu akademisyenler derslerin genel işleyişini sağlarken, farklı konularda ve yaklaşımlardaki bilirkişiler derslere davet edilip daha geniş bir akademik anlayış sergileniyor. Daha çok öğrenci merkezli bir eğitim sistemine sahip olunmasına karşın, öğrenciler talep ettiğinde akademisyenler gereken yardımı sunuyorlar ve kolayca ulaşılabilirler. 

Savaş Çalışmaları Bölümü’ndeki bütün programlar bütünleyici bir sisteme dahiller. Genelde programların tek bir ana dersi oluyor ve diğer derslerinizi bölümün diğer programlarındaki öğrencilerle karışık sınıflarda alıyorsunuz. Kişisel deneyimimden yola çıkarak bunun çok avantajlı bir durum olduğunu söyleyebilirim. Bu yolla, belli bir konudaki farklı bakış açılarının üretilmesine şahit olurken, programınızın kapsamı dışında kalan konularda da bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Savaş Çalışmaları Topluluğu (War Studies Society) aracılıyla da bu bütünlük ders dışı buluşmalarda kendinizi geliştirip arkadaşlarınızla bir çok konuda tartışabileceğiniz bir platforma taşınıyor.