Loading…
SİTE ARAMASI

Esra Tabak

Esra Tabak

City, University of London

Program: LLM International Commercial Law
Tarih: 2012 – 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Londra çok güzel bir şehir, boş zamanlarda yapılacak çok şey var hem kültürel açıdan hem sosyal ve alışveriş açısından. Londra dışında İngiltere’nin bir çok başka şehrine gittim hepsi güzel olmasına rağmen en iyisi Londra!


LLM eğitimim için İngiltere’yi seçtim çünkü…

Daha önce bir çok kez Londra’ya gelmiştim, az çok biliyordum burayı. Ayrıca yakın ve mesleğim açısından Türkiye’de en çok iş yaptığımız ülkelerden biri olması kararımda etkili oldu. Eğitimimden genel olarak memnun kaldım özellikle bazı derslerden hocalara kaynaklı daha çok memnun kaldım. Ekşi yönleri sınıfta çok Türk olması, artı yönleri ise sınav olmak yerine her defasında eşsayler yazmamız ve haftada üç ders olması sayesinde bize bolca vakit kalması oldu.

Konaklama ve sosyal imkanlar olarak okulumuz…

Ben kendim tek başıma bir dairede kaldım. Ama arkadaşlarımın yurt odalarına gittiğim kadarıyla çok küçük ama temiz yerler. Bazıları biraz eski. Master hukuk bölümü olarak resepsiyonlar verdiler, balomuz oldu ve her hafta Pazartesi hocalarla publarda buluşmalar vardı. Ayrıca tarihi yerlere de geziler düzenleniyor.

Eğitim için Londra…

Londra çok güzel bir şehir, boş zamanlarda yapılacak çok şey var hem kültürel açıdan hem sosyal ve alışveriş açısından. Londra dışında İngiltere’nin bir çok başka şehrine gittim hepsi güzel olmasına rağmen en iyisi Londra. Onun dışında mesleğinize uygun masterınız sırasında staj yapacak yerler bulmanız çok olası.