Loading…
SİTE ARAMASI

Pınar Oruç

Cardiff University

Program: LLM Law
Tarih: 2012 – 2013 Akademik Eğitim Dönemi

Seçtiğim derslerde ortalama 25-30 kişi var. Dersler çoğunlukla konu hakkında kısa bir bilgi aldıktan sonra küçük gruplara ayrılıp belirli sorular üzerinde konuşarak geçiyor, bunun faydalı bir sistem olduğunu düşünüyorum. Cardiff Üniversitesi sosyal olanaklar açısından da başarılı, öğrenci kulüpleri oldukça aktif.


Son iki aydır Cardiff Üniversitesi Genel LLM programındayım. Genel programda her alandan ders seçilebiliyor, toplamda dört ders alıyoruz. Seçtiğim derslerde ortalama 25-30 kişi var.

Her hafta pek çok gezi, parti vs. düzenleniyor, ayrıca sadece lisans üstü öğrencilerin girebildiğıi Postgraduate Centre’da vakit geçirip oradaki faaliyetlere katılmak da mümkün. Pek çok yabancı öğrenci var, International Office her aşamada oldukça yardımcı oluyor. Öte yandan Cardiff’te fazla Türk olduğu söylenemez.

Cardiff’te yaşamak kolay, her yere yürüyerek gidebilmek benim için büyük bir değişiklik oldu. Kaldığım yurttan şehir merkezine veya hukuk fakültesine gitmek on dakika sürüyor. Merkezde yapacak pek çok şey var, her zevke hitap eden bir yer bulmak mümkün. Cardiff kalesi ve liman da mutlaka görülmesi gereken yerler. British Side’a, özellikle Selin Hanım’a okul ve vize başvurularında yardımcı oldukları için teşekkür ediyorum.