Loading…
SİTE ARAMASI

Deniz C. Özcan

Deniz C. Özcan

Westbourne Academy School of English

Program: Genel İngilizce, İngilizce Sınavlarına Hazırlık

Tarih: 2012 Bahar Dönemi

4 haftadır İngiltere’nin Bournemouth kasabasında bölgenin en iyi İngilizce eğitimi veren okulu olarak anılan Westbourne Academy’de İngilizce eğitimi almaktayım, en iyi okulu diyerek abartıklarını düşünmüştüm ta ki bu okulda ilk haftamı geçirene kadar. İlk günden farkı hissediyosunuz.


Öncelikle British Side’a çok teşekkür ederim. British Side’ı İngiltere’ye gitmeye karar verme anınızdan İngiltere’ye ilk vardığınız ana kadar yanınızda hissediyorsunuz. Kendi dalında uzman kişiler tarafından yönlendirilip işlerinizi çok kısa bir zaman zarfında halledebilme imkanınız oluyor, buradan British Side’a tekrar teşekkürlerimi sunuyorum.

Okul disiplini ile ön plana çıkıyor, aklınıza neyle ilgili soru işareti var ise (okul, banka, yaşadığınız aile ile aklınıza takılan) gönül rahatlığı ile konuşabilirsiniz… Derdinizi anlatın sizi dinleyeceklerdir. Okul içerisinde İngilizce’den başka bir dil kullanmak, ders esnasında aynı uyruklu iki öğrencinin yan yana oturması kesinlikle yasak. Okul çıkışı yeni bilgiler, yeni kelimelerle eve gittiğinizi hissediyosunuz ki bu da ayrı bir mutluluk veriyor. Bunların yanında hafta içleri çeşitli aktiviteler oluyor: masa tenisi, futbol, satranç turnuvaları… gibi. Haftasonları ise gezilecek görülecek yerlere geziler düzenleniyor. Gece hayatı olarak Bournemouth’da haftanın herhangi istediğiniz bir günü dışarı çıktığınızda eğlenebiliyorsunuz ve hayat burada gerçekten eğlenceli!