Loading…
SİTE ARAMASI

Çağla Güven

Çağla Güven

London School of English

Program: Genel İngilizce

Tarih: 2015 Yaz Dönemi

Hem yurda hem okula ilk gittiğimde her şey belirli ve programlıydı. Özellikle okula ilk girdiğim anda beni karşılayan kişiler tahmin ettiğimden daha sıcakkanlıydı. Okulda en hoşuma giden şey ise; hocaların donanımlı oluşu, öğretme şekilleri ve öğrencilere yaklaşımlarıydı.


Eğitim için, yaz süresince İngiltere’ye gitmeye karar verdiğimde bu kadar sorunsuz ve güzel geçeceğini tahmin etmemiştim açıkçası. British Side’daki kursuma devam ederken, arkadaşamın önerisi üzerine Selin Hanım’a gittiğimde önümde dil okulu olarak birçok seçenek vardı. Kendi kriterlerimi belirledikten sonra istediğim yoğunlukta(tüm gün) ve türde programı olan The London School of English okulunu tercih ettim. Yurtta kalmak istediğim için ve okula yakın mesafede olduğu için Pure Residance yurdunda, Hammersmith’te kaldım. Program sürem 7 hafta yani yaklaşık 2 aydı.

Hem yurda hem okula ilk gittiğimde her şey belirli ve programlıydı. Özellikle okula ilk girdiğim anda beni karşılayan kişiler tahmin ettiğimden daha sıcakkanlıydı. Okulda en hoşuma giden şey ise; hocaların donanımlı oluşu, öğretme şekilleri ve öğrencilere yaklaşımlarıydı. Bunun dışında her hafta başında gün gün belirlenen sosyal aktivite programları çok eğlenceliydi. Herhangi bir sorum olduğunda, hem yurt hem de okul için, her an sorularımı cevaplayacak birileri vardı. Her Cuma İngilizce konferans veriliyor olması, İngilizcemin ilerlemesinde en büyük etkenlerden biri oldu. Bunların dışında dünyanın birçok yerinden öğrenci olduğu için okuldaki kültürel zenginlik oldukça fazlaydı ve bu da değişik insanlara ve aksanlara alışmamı sağladı. Haftasonu Cambridge, Oxford gibi şehirlere yapılan geziler de oldukça öğretici ve eğlenceliydi. Bu sayede yalnızca Londra’yı değil, Bath, Stonehange, Cambridge ve Oxford’u da deneyimleme şansım oldu. Okul sonrası yapılan gezilerde Londra’nın tarihi yerlerini ve tüm güzel mekanlarını görme şansım oldu. Böylelikle aynı anda hem İngilizcem ilerdi hem de birçok güzel anı biriktirdim.

Eğer iyi bir eğitim, aynı zamanda da eğlenceli bir süreç istiyorsanız London School of English ve Londra harcamalarınıza ve emeğinize değecektir. Süreç boyunca gerek vize işlemleri gerekse okul-yurt işlemleri sırasında her türlü desteği sağlayan Selin Hanım’a bir kez daha teşekkür ederim.