Neden British Side?

British Side 2006 yılında, daha önce tamamı British Council tecrübeli yönetici ve eğitim kadrosu tarafından aynı kalitede İngilizce eğitimini devam ettirebilmek amacıyla kuruldu. Şubat 2007 tarihinde açılan İngiltere’de Eğitim Danışmanlık Servisi bölümünde amacımız British Council tecrübemizle doğru ve tarafsız bilgi vermek, öğrencilerin güncel kaynaklara ulaşmasını sağlamaktır.

British Side İngiltere’de Eğitim Bölümümüzün size sunacağı ayrıcalıklar:

Ücretsiz Danışmanlık
Danışmanlık hizmetlerinin (vize konusunda danışmanlığımız da dahil olmak üzere) ÜCRETSİZ bir servis olarak sunulması.
Eğitim ve Deneyimlerimiz - Güncel Bilgi Kaynakları

* British Council tarafından İngiltere’de eğitim konusunda sunulan online eğitimleri tamamlayan danışmanların hizmet vermesi: Professional Award in Marketing UK Education ya da Promoting UK Education and Training, British Council gibi.

* Danışmanlarımızın sıklıkla İngiltere’yi ziyaret ederek, okullar ve sunulan programlar hakkında eğitim almaları ve bilgilerini güncel tutmaları.

İstanbul ve Ankara'daki Merkezlerimizdeki Etkinlikler

* İstanbul ve Ankara’da size yardımcı olabilecek danışmanların bulunduğu, açık olan, AKTİF ofis merkezlerinin olması.

* Başvurular için alınması gereken sınavlar, hazırlıkları, seviye tespiti konusunda British Side dil okulu ile beraber hazırlık yapılabilme opsiyonu sunulması.

* İstanbul ve Ankara ofislerimizde öğrencilere yıl boyunca gerçekleşecek ziyaretler kapsamında İngiltere’den gelen okul temsilcileri ile birebir görüşme, çeşitli sunumlara katılma imkanı sunulması.

* Türkiye’deki pekçok üniversite ve okulda İngiltere’de eğitim konulu seminerler düzenlenmesi ve çeşitli eğitim fuarlarına katılım ile ofis dışında öğrencilerle buluşma imkanı.

Tarafsız Bilgi - Doğru Okul ve Öğrenci

* Üniversite başvuruları için hazırlanması gereken evraklar hakkında detaylı bilgi verilmesi, gereken kontroller sonucu hazırlanacak doğru belgelerle başvurularınızın olumlu olarak sonuçlanmasına ve başvuru evraklarınızın okullardaki doğru değerlendirme merkezlerine ulaştırılması konusunda yardımcı olunması.

* Öğrencilere sadece okul başvurularında veya okul seçimlerinde değil, konaklama ve vize gibi birçok konuda destek olunması.

* İngiltere’de eğitim bursları duyuruları hakkında güncel bilgi verilmesi: Geçtiğimiz senelerde İngiltere’de burslu eğitim alma hakkı kazanan öğrencilerimizden bazıları; Ferda Dumrul (Queen Mary, LLM tam burs), Gözde Aydın (Jean Monnet bursu), Gizem Bıçakçı (University of Brighton Uluslararası Öğrenci Bursu), Mehmed Yalçın (St.Andrews Uluslarası Öğrenci Bursu), Cansu Pala (MEB bursiyeri)... ve daha pekçok öğrenci.

* İngiltere’de başta resmi olarak temsilcisi olduğumuz üniversite ve dil okulları olmak üzere pekçok üniversite başvuruları konusunda yardımcı olunması, öğrencilerin beklentileri yönünde doğru okul yerleştirilmesi konusunda destek olunması: King’s College London, Queen Mary University of London, University of Warwick, SOAS University of London, University of Manchester... ve diğerleri. İnternet sitemizin Öğrencilerimiz bölümünden şu ana kadar destek olduğumuz bazı öğrencilerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

* 2 aylık aralıklarla yayınlanan İngiltere’de eğitim konulu güncel haber bültenimizle yeni programlar, burslar, öğrenci deneyimleri gibi konularda bilgi verilmesi.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.