UK Vize İşlemleri

British Side Eğitim Danışmanlık Servisi, kendi öğrencilerine vize evraklarının hazırlanmasında ve başvuru prosedürlerinin takibinde yardımcı olmaktadır.

İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İngiltere vize işlemleri, İstanbul’da 14 Aralık 2005 tarihinden bu yana İngiliz Konsolosluğu’nun onayı ile İstanbul Vize Başvuru Merkezi tarafından yürütülmektedir. Vize Başvuru Merkezi, vize başvurularının ön incelemesini yapar ve İngiltere Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’na gönderilmeden önce başvuruların bazı temel idari işlemlerini tamamlar.

6 Aralık 2007 tarihinden itibaren vize başvuru işlemleri online olarak yapılmaktadır. Başvurularını tamamlayan başvuru sahipleri daha sonra başvuru numaraları ile online randevu alarak Vize Başvuru Merkezleri’ne gider ve ek belgelerini, online başvuru formunun print edilmiş bir kopyasını ve ödeme dekontunu iletirler. Randevuları sırasında biyometrik gereksinimler doğrultusunda parmak izi ve fotoğrafları da alınır ve başvuru işlemleri tamamlanır.

Vize ücretleri ya da gerekli belgeler için Vize Başvuru Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz:

https://pos.tlscontact.com/ist_en/index.php/

British Side Vize Desteği

British Side olarak öğrencilerimize gerekli olan belgeleri açıklamak ve belgelerin hazırlanması konusunda yardımcı olmaktayız. Vize işlemlerinde ilk aşama öğrenciyi gerekli belgeler konusunda bilgilendirmektir. Ardından öğrenci belgeleri hazırladığında tüm belgelerin kontrolü bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Vize başvuru formları ofisimizde öğrenciler ile birlikte doldurulmakta ve vize başvuru ücreti vize formlarının sonunda banka kartı ile online olarak ödenmektedir.

Öğrenci Vizeleri

İngiltere'de eğitim almak için başvuru yapılabilecek 2 türlü eğitim vizesi bulunmaktadır:

1- Short-term Study Visa/ Child Short-term Study Visa: İngiltere’de kısa dönemli öğrenci vizesi için hazırlanması gereken başvuru belgeleri konusunda bilgi alabileceğiniz internet sitesi:
https://www.gov.uk/study-visit-visa

Bu vize türüne kısa dönem İngiltere’de eğitime katılacak öğrenciler başvurabilmektedir. Öğrencilerin belirli bir İngilizce seviyesi göstermeleri zorunlu değildir; geçmişe yönelik İngilizce çalışmalarını ve mevcut dil seviyelerini göstermeleri yeterlidir. Bu vize türü İngiltere’den uzatılamayacak olan bir vize türüdür. Öğrenciler daha uzun kalmak isterlerse ülkelerine dönüp yeni vize başvurusu yapmalıdırlar. Bu vize türünde İngiltere’de çalışma hakkı sunulmamaktadır.

2- Tier 4 Visa: İngiltere’de uzun dönemli öğrenci vizesi için hazırlanması gereken başvuru belgeleri konusunda bilgi alabileceğiniz internet sitesi:
https://www.gov.uk/tier-4-general-visa

Bu vize türünde başvuru yapan kişilerin belirli düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. TİER 4 vizesi İngiltere’den uzatılabilen bir vize türüdür, öğrencilerin sınırlı olarak çalışma izni bulunur.

Önemli Not

Sadece British Side ile İngiltere’de eğitim başvurusu yapan öğrencilerimizin vizelerine yardımcı olmaktayız. Öğrenci vizesi dışındaki vize tiplerinde (turist/ iş ziyareti…gibi) başvurulara yardımcı olmamaktayız.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.