Hakkımızda

Mayıs 2006’da British Council’in Türkiye’deki dil kurslarının kapanmasının ardından kurulan British Side English Language School, Şubat 2007 tarihinde de Yurtdışı Eğitim Danışmanlık Servisini başlattı. İngiltere’de Eğitim Danışmanlığı birimimizde Birleşik Krallıklar’da eğitim almak isteyen öğrencilere tercihlerine yönelik doğru okul seçiminde bulunmaları konusunda ÜCRETSİZ danışmanlık hizmeti sunmakta, doğru öğrenci doğru okul eşleştirmesinin gerçekleştirilmesine önem veriyoruz. Amacımız British Council tecrübemizle doğru ve tarafsız bilgi vermek, öğrencilerin güncel kaynaklara ulaşmasını sağlamaktır.

Ekibimiz

Ekibimizdeki danışmanlarımız, British Council Türkiye tarafından düzenlenen İngiltere'de Eğitim ile ilgili sertifika programlarını başarıyla tamamlamış ve her sene düzenli olarak British Council tarafından verilen eğitim ve vize toplantılarına aktif olarak katılmaktadırlar. Danışmanlarımız ayrıca her sene İngiliz üniversitelerinin düzenlediği toplantılar için İngiltere'de seyahatlerinde de bulunarak programlar ve okullar konusunda güncel bilgi edinmektedirler. Danışmanlarımız arasında Sussex üniversitesi mezun arkadaşımız olması, öğrencilere kendi deneyimlerini de aktarma şansı vermektedir.

İstanbul ofisimizde Pelin Akçay, Selin Akçay, Özge Yuvanç, Müge Çete, Merve Şen ve Duygunur Kömürcü isimli danışmanlarımız öğrencilere yardımcı olmaktadır.

 

Pelin Akçay

Eğitim Danışmanlığı Servisimizin Direktörü Pelin Akçay British Council- İngiltere Başkonsolosluğu Kültür Konsolosluğu’nda 1999- 2007 Ocak tarihleri arasında 8 sene boyunca İngiltere’de Eğitim Birimi’nde görev yapmıştır, bu süreçte İngiltere’de eğitim görmek isteyen öğrencilere danışmanlık hizmeti sunarken, Türkiye’deki eğitim acentaları temsilcilerine eğitim vermis ve İngiltere’den üye okullara ve üniversitelere destek olmuştur. British Council’dan önce 1998-99 senesi boyunca İsrail Başkonsolosluğunda çalışırken İsrail ve Türkiye arası akademik işbirliğini çalışmalarında rol almış olan Pelin, daha öncesinde de 1994-1998 arasında lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde tamamlamıştır.

 

Selin Akçay

İstanbul Beşiktaş ofisimizde görev almakta olan Selin Akçay adlı danışmanımız, 2003 senesinde Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. Mezuniyet sonrası Bilgisayar sektöründe deneyim kazandıktan sonra, 2007 Haziran dönemi itibariyle British Side'da kariyerine başlamıştır. Türk öğrencilere İngilizce, lisans ve yüksek lisans eğitimleri için danışmanlık veren Selin, British Council Agent Marketing sertifikasını 2007 senesinde başarıyla tamamlamıştır. Kendisi British Side'da görevine başladığı süreden itibaren İngiltere'de pek çok üniversite ve dil okulunun ziyaret ve toplantılarına katılmaktadır.

 

Özge Yuvanç

Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olan Özge Yuvanç, 2011 yılı Ocak ayı itibariyle British Side ailesine yurtdışı eğitim danışmanı olarak katılmıştır. Gerek öğrenim hayatı boyunca edindiği yurtdışı eğitim deneyimlerini gerekse gönüllü oluşum ve aktiviteler yoluyla kazandığı sosyal ilişkilere dayalı tecrübelerini öğrencilerimize aktararak onların İngiltere’deki öğrenim hayatlarına en doğru şekilde yön verme konusunda yardımcı olmaktadır. Üniversiteler ve dil okulları tarafından İngiltere ve Türkiye’de verilen birçok eğitime katılan Özge Yuvanç British Council’ın Education UK online eğitimini Mart 2012 yılında başarıyla tamamlamış ve sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Müge Çete

2012 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’nı bitirdikten sonra, University of Sussex’te Modern and Contemporary Literature Culture and Thought alanında yüksek lisansına başlamış ve 2014’te mezun olmuştur. Mezuniyetinin ardından, yüksek lisans için danışmanlık alırken tanışmış olduğu British Side ailesine Şubat 2014’te katılan katılan Müge, çeşitli üniversite eğitimlerine katılmanın yanısıra, British Council’ın düzenlediği Education UK programını başarıyla tamamlayarak Education UK Certificates for UK Education Advisors sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Yurtdışında yüksek lisans eğitimi ve akademik yaz okulu alanlarında danışmanlık vermektedir ve İngiltere’de yaşarken edindiği deneyimleri öğrencilere aktararak gidiş sürecini kolaylaştırmak için destek olmaktadır.

Merve Şen
2014 yılında İstanbul Üniversitesi Mütercim Tercümanlık bölümünü bitimiştir. Mezuniyetinin ardında belli bir süre çeviri yaptıktan sonra 2015 yılında aramıza katılmıştır. Education Counselling Officer olarak başvurular, başvuruların takibi ve vize süreci üzerinde danışmanlık yapmaktadır.
Katıldığı Seminerler
- Aralık 2016 INTO Agent Familiarisation Visit
- Kasım 2017 Kaplan Agent Familiarisation Visit
2018 Mart ayında British Council tarafından düzenlenen “Study UK: A Guide for Education Agents and Counsellors” eğitimini tamamlamış ve sertifikasını almıştır.

Duygunur Kömürcü
Koç Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2018 yılında mezun olan Duygunur Kömürcü, 2020 Şubat ayından beri British Side ailesinde Eğitim Danışmanı Asistanı olarak görev yapmaktadır. Mart ayında British Council’in düzenlediği “Study UK: A Guide for Education Agents and Counsellors” eğitimini tamamlamıştır. Sık sık İngiltere’deki üniversitelerin düzenlediği online seminerlere katılan Duygunur; ekibimize başvuru ve vize süreçlerinde destek sağlayıp, web sitemiz ve elektronik bülten servisimiz için düzenli olarak içerik üretmektedir.

 

Servislerimiz

İngiltere'deki eğitim programları hakkında ücretsiz danışmanlık

Doğru okul ve program seçimine destek

Okul temsilcileri ile British Side ofislerinde tanışma ve görüşme imkanı

Öğrencinin uygun olan eğitim kurumuna yerleştirilmesi
Başvuru süreçleri ve vize işlemlerinin takibi

Okullar ile öğrenciler arasındaki tüm yazışmaların yürütülmesi
İngiltere’de yaşam hakkında gerekli bilginin gidiş öncesi verilmesi

Öğrencilerimize İngiltere’deki eğitim süreçlerinde destek

İngiltere’de eğitim sistemi/burslar ve gelişmeler, yeni programlar hakkında bilgilendirici elektronik bülten servisi

Okullarımız

British Side Eğitim Danışmanlık Servisimiz bünyesinde tamamı British Council tarafından akredite olan ve pek çoğu Quality English grubuna üye seçilmiş dil okulları, akademik hazırlık kolejleri ve dünya sıralamalarında öne çıkan üniversiteler bulunmaktadır.

2 haftalık veya daha uzun yoğun dil eğitimi programları, 48 haftalık uzun dönem akademik dil programları, üniversite ve master akademık hazırlık programları, lisans, yüksek lisans, doktora ve MBA programları için danışmanlık yapmaktayız. Temsilcisi olduğumuz okullara yaptığımız başvuru takip işlemlerinin yanı sıra öğrencilerin ihtiyacına yönelik okulları araştırıyor, doğru tercihlerin yapılmasında yardımcı oluyoruz.

Ofisimiz

British Side İngiltere'de Eğitim Servisimizin merkez ofisi, British Side English Language School’un Beşiktaş Barbaros Bulvarı’ndaki binasında hizmet vermektedir. Ofisimizde, İngiltere’den Türkiye’yi ziyarete gelen pek çok üniversitenin seminer ve toplantıları düzenlenmekte, öğrenciler İngiltere'deki eğitim seçenekleri hakkında bizlerden birebir olarak danışmanlık alabilmektedirler.

British Council Eğitim ve Sertifikalarımız

British Side danışmanlarımızın katıldığı British Council tarafından duzenlenen eğitim ve sertifika program detayları şu şekildedir:

Study UK: A Guide For Education Agents and Counsellors
(British Council)

Merve Şen, Mart 2018

Education UK Certificates for UK Education Advisors
Müge Çete, 20 Ocak 2015 (Üstün Başarı ile)

UK Education Advisors Training
Özge Yuvanç, 27 Mart 2012

Promotion UK Education and Training
Selin Akçay, 27 Mart 2008
(Üstün Başarı ile)

Professional Award in Marketing UK Education
Pelin Akçay, Haziran 2003

Sertifikalarımıza ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.