Loading…
SİTE ARAMASI

York Üniversitesi Burs İmkanları

York Üniversitesi burs imkanları bu sene de öğrencilerimize büyük bir finansal destek sağlıyor. York Üniversitesi’nin sunduğu “Be Exceptional” ve “Postgraduate 60th Anniversary scholarships” burslarına başvurular devam ediyor.

Okuldan lisans ya da master alanında kabullerini almış olan öğrenciler başvuru için uygun adaylar oluyor.

1963’te kurulmuş olan York Üniversitesi’nin 11.000 öğrencisi bulunuyor. 30’un üzerindeki akademik departmanı ve araştırma merkezleri ile İngiltere’nin en güçlü üniversitelerinden! Devletin yaptığı resmi RAE- Research Assesment Exercise sıralamalarında 23 departmanından 18’i en yüksek skorlar olan 5 ve 5* ile derecelendirilmiştir. Ayrıca araştırma alanındaki genel sıralamalarda 172 üniversite arasında 6.sırada yer almıştır.

York Üniversitesinde Cambridge ve Oxford üniversitelerindeki gibi kolejler bulunmaktadır. Bu yapı doğrultusunda öğrenciler ve akademisyenler bu kolejlere üye olabilirler. Kolejler eğitim verilen merkezlerden ziyade sosyal gruplardır. Üyeleri arasında sosyal ve kültürel aktiviteler düzenlenir. Üniversitenin departmanları arasında Arkeoloji, Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Sanat Tarihi, Ekonomi, İşletme ve İngilizce gibi bölümler yer alır. Ekonomi departmanı bünyesinde sunulan Finans yüksek lisans programları da yoğun ilgi toplamakta ve uluslararası finans çevrelerince tanınmaktadır.

Diğer Üniversitelerimizdeki Burslarla ilgili bilgilere ulaşmak için lütfen tıklayınız.