Loading…
SİTE ARAMASI

Southampton’da Hukuk Eğitimi

Southampton Üniversitesi’ndeki hukuk programları; dünyaca tanınan akademik eğitimi aracılığıyla, öğrencilerine, uzmanlık alanı fark etmeksizin, iş hayatlarında gerekecek tüm beceri ve yeteneklerini geliştirmelerinde imkanlar sağlamaktadır.

Southampton’da hukuk programlarının müfredatı kapsamlı ve araştırma odaklıdır; eğitim, uzman akademisyenleri ve iş bağlantıları ile sunulur. Hukuk öğrencilerinin eğitiminde temel olarak Ceza Hukuku, Arazi Hukuku ve Borçlar Hukuku gibi ana dersler verilmektedir; daha sonra öğrenciler, 25’in üzerinde seçmeli ya da disiplinler arası dersten seçim yapabilmektedir.

Southampton’da hukuk eğitimi alan öğrenciler, üniversitenin sunduğu çeşitli uygulamalardan yararlanarak iş deneyimi imkanı da elde edebiliyorlar. Örneğin mahkemelerde dava sürecini izleyebiliyorlar, Deniz Hukuku Enstitüsü’(Institute of Maritime Law)nde akademik araştırma gruplarında, ya da pro bono gönüllülük girişimlerinde yer alabilmektedirler.

Üniversite’nin sunduğu bu imkanların çeşitliliği ve kalitesi dolayısıyla öğrenciler, mezun olduklarında işverenlerin dikkatini çekecek bilgi birikimine sahip olmaktadırlar. Öğrencilere, eğitim süresince, hukuk kariyerlerinde gerekecek tüm araçlar sağlanır.

Southampton’daki hukuk programları, Baro Standartları Kurulu(Bar Standards Board)’nun gerekliliklerini karşılamaktadır. Daha fazla bilgi için Baro Standartları Kurulu’nun websitesini inceleyebilirsiniz. Ayrıca “Solicitor” olmak isteyenler için, okul, kaliteli bir hazırlık sunmaktadır. “Solicitor” olmak için gerekenler hakkında Avukatlar Düzenleme Kurumu (Solicitors Regulation Authority) websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Southampton Üniversitesi Hakkında:

  • QS 2022 Dünya Üniversiteleri sıralamasında, 77. sırada yer almıştır.
  • Complete University Guide 2022 sıralamasında İngiltere’deki üniversiteler arasında 15. sırada yer almıştır.
  • Dünyaca tanınmış Deniz Hukuku Enstitüsü’nün merkezidir.
  • Öğrencilerin yürüttüğü birçok topluluk bulunmaktadır, bunlardan bazıları: Law Society, Inns of Court Society, Mooting Society, Lawyers without Borders ve Canadian Law Society.
  • Öğrencilerin becerilerini geliştirecek bölgesel, ulusal ya da uluslar arası münazaralar düzenlenmektedir.
  • Burs imkanları bulunmaktadır.
  • Southampton Hukuk eğitimi mezun bazı öğrenciler Disney, Linklaters, Freehills ve Clifford Chance gibi şirketlerle çalışmaya başlamıştır.