Loading…
SİTE ARAMASI

İngiltere’de Telefon & İletişim

İngiltere’de havaalanlarında, istasyonlarda, postanelerde ve sokaklarda telefon bulabilirsiniz. Nasıl kullanacağınıza ilişkin bilgi ise telefon kulübelerinin içinde yazılıdır. Telefon kulübelerinin çoğunda 10 pence’den başlamak üzere 2 sterline kadar madeni paralar, telefon kartları veya kredi kartları kullanılabilir. İngiltere içindeki telefon ücretleri saat 13.00’den sonra ucuzlar, saat 18.00’den sonra, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak konuşmalar daha da ucuzdur. Milletlerarası görüşmeler ise 20.00’den sonra ve Pazar günleri yapılacak konuşmalar daha ucuz olacaktır. Telefonla arama yapılırken İngiltere ve Türkiye arasındaki içinde bulunulan aya göre 2 veya 3 saatlik fark göz önüne alınmalıdır.

Türkiye’yi aramak için 00-90-şehir kodu-telefon numarası çevirmeniz gerekmektedir. Her tür acil durumda ise 999 numaralı telefona başvurabilirsiniz. Bu numaradan, telefon kulübelerinden bile ücretsiz yararlanmak mümkündür. İngiltere içindeki şehirler arası görüşmelerde ise 0-şehir kodu-telefon numarası çevirmeniz gerekli. Aileleriniz Türkiye’den İngiltere ile bağlantı kurabilmek için 00-44-şehir kodu-telefon numarası çevirmeliler. Bir alternatif de telefon görüşmelerinizi internet üzerinden yapmanızdır.

Yanınızda Türkiye’den götüreceğiniz cep telefonunuz olursa, mümkün olduğunuca az kullanmaya çalışın zira çok masraflı olacaktır.