Loading…
SİTE ARAMASI

İngiltere’de İklim ve Giyim

İngiltere iklimi Türkiye’den daha soğuk olmakla beraber Türkiye’nin kuzey kesimlerinden giden öğrenciler için kış ayları çok büyük değişiklikler göstermeyecektir. Londra’da yazın ortalama derece 19C kışın ise 5C civarındadır. Kuzeye çıkıldıkça hava serinlemekle birlikte fark çok fazla değildir. Edindurgh’da yaz aylarının ortalama sıcaklığı 13C kışları ise 3C civarındadır.

Dolayısıyla yanınızdaki giysilerin kışlık ağırlıklı olmasında fayda vardır. İngiltere bol yağış alan bir ülke olduğundan şu geçirmeyen bir anorakla şemsiyenizi yanınızda götürmenizde fayda vardır. Yaz aylarında çok fazlaca sıcak günler de olacağından, yanınızda yazlık eşya almanız tavsiye edilir.

Kampüs yaşamında giyim genellikle rahat ve resmiyetten uzaktır. Genellikle spor gömlekler, blue-jean’ler ve kazaklar giyilmektedir. Eğer spora ilginiz varsa tenis ve squash raketi gibi spor malzemelerinizi yanınızda götürünüz. Ayrıca bir çalar saat ve haftalık bilet gibi kartlar için gerekli olabilecek 6 adet vesikalık resmi yanınızda bulundurmanızda fayda vardır.