Loading…
SİTE ARAMASI

İngiltere Hakkında Bunları Biliyor muydunuz?

Birleşik Krallık; İngiltere, Galler, İskoçya’ya ve Kuzey İrlanda’dan oluşur.

Birleşik Krallık’ın başkenti aynı zamanda İngiltere’nin de başkenti olan Londra’dır. Galler’in başkenti Cardiff, İskoçya’nın başkenti Edinburgh ve Kuzey İrlanda’nın başkenti ise Belfast’tır.

Birleşik Krallık’ın nüfusu yaklaşık 63 milyondur. İngiltere: 53 milyon, İskoçya: 5,3 milyon, Galler: 3 milyon, Kuzey İrlanda: 1,8 milyon

Birleşik Krallık dünyadaki ilk on üretici ülkeden biridir; Sağlık, Bilişim ve İletişim Teknolojileri ve Yaratıcı Endüstriler alanlarında Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine sahiptir.

Birleşik Krallık parlamenter demokrasi ile yönetilir – hükümet halk tarafından seçilir. Kraliçe Birleşik Krallık’ta Devlet Başkanı’dır. Anayasal monarşi olarak Kraliçe ülkeye ‘hükmetmez’, fakat kraliyet ailesi Hükümet ile ilgili önemli seremonileri ve resmi rolleri yerine getirir.

İngiltere’de herkes müzik tutkunudur. Bu ulusal bir tutku ve bağlılıktır. Popüler pek çok müzik festivali her yıl İngiltere’de yapılmaktadır: Glastonbury, Reading gibi.

Lisans eğitiminin 3 sene, yüksek lisans eğitiminin 1 sene sürmesi

İngilizce dil eğitimi konusunda İngiltere’nin en çok tercih edilen ülke olması ve su anda tüm dünyada kullanılan İngilizce öğrenim tekniklerinin birçoğunun İngiltere kökenli olması

Öğrenci kulüpleri ve sosyal etkinler dahilinde öğrencilerin aktif ve eğlenceli bir eğitim yaşamı sürdürmesi

Öğrencilere lisans eğitimleri sırasında staj yapma imkanlarının programlar dahilinde tanınması

Öğrencilerin eğitimleri süresince part-time çalışma haklarının olması

İngiltere’nin Türkiye’ye 3,5 saat uzaklıkta olması