Loading…
SİTE ARAMASI

UK Vize İşlemleri

İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi

İngiltere vize işlemleri, İstanbul’da 14 Aralık 2005 tarihinden bu yana İngiliz Konsolosluğu’nun onayı ile İstanbul Vize Başvuru Merkezi tarafından yürütülmektedir. Vize Başvuru Merkezi, vize başvurularının ön incelemesini yapar ve İngiltere Büyükelçiliği veya Başkonsolosluğu’na gönderilmeden önce başvuruların bazı temel idari işlemlerini tamamlar.

6 Aralık 2007 tarihinden itibaren vize başvuru işlemleri online olarak yapılmaktadır. Başvurularını tamamlayan başvuru sahipleri daha sonra başvuru numaraları ile online randevu alarak Vize Başvuru Merkezleri’ne gider. Randevuları sırasında biyometrik gereksinimler doğrultusunda parmak izi ve fotoğrafları da alınır ve başvuru işlemleri tamamlanır.

Vize ücretleri ya da gerekli belgeler için Vize Başvuru Merkezi’nden bilgi alabilirsiniz:

https://pos.tlscontact.com/

British Side Vize Desteği

British Side olarak öğrencilerimize gerekli olan belgeleri açıklamak ve belgelerin hazırlanması konusunda yardımcı olmaktayız. Vize işlemlerinde ilk aşama öğrenciyi gerekli belgeler konusunda bilgilendirmektir. Ardından öğrenci belgeleri hazırladığında tüm belgelerin kontrolü bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Vize başvuru formları öğrenciler ile birlikte doldurulmakta ve vize başvuru ücreti vize formlarının sonunda banka kartı ile online olarak ödenmektedir.

Öğrenci Vizeleri

Ocak 2022 tarihi itibariyle İngiltere’de eğitim almak için başvuru yapılabilecek vize kategorileri aşağıdaki şekildedir:

1- Visitor Visa (Visit to Study): İngiltere’de 6 aydan kısa dönem eğitim alacak öğrencilerin başvuru yapabileceği vize kategorisidir. Öğrencilerin belirli bir İngilizce seviyesi göstermeleri zorunlu değildir; geçmişe yönelik İngilizce çalışmalarını ve mevcut dil seviyelerini göstermeleri yeterlidir. Bu vize türü İngiltere’den uzatılamayacak olan bir vize türüdür. Öğrenciler daha uzun kalmak isterlerse ülkelerine dönüp yeni vize başvurusu yapmalıdırlar. Bu vize türünde İngiltere’de çalışma hakkı sunulmamaktadır. Detayları inceleyebileceğiniz internet sitesi: https://www.gov.uk/standard-visitor/visit-to-study.

2- Study English in the UK (Short-term study visa): İngiltere’de 6 – 11 ay arasında eğitim için alınacak b öğrenci vizesi için hazırlanması gereken başvuru belgeleri konusunda bilgi alabileceğiniz internet sitesi:
https://www.gov.uk/visa-to-study-english.

3- Student Visa: 16 yaş ve üzeri öğrencilerin başvuru yapabileceği bu vize hakkında bilgi alabileceğiniz internet sitesi: https://www.gov.uk/student-visa. Bu vize türünde başvuru yapan kişilerin belirli düzeyde bir İngilizce seviyesine sahip olmaları gerekmektedir. Öğrencilerin sınırlı olarak çalışma izni bulunur.

Önemli Not: Sadece British Side ile İngiltere’de eğitim başvurusu yapan öğrencilerimizin vizelerine yardımcı olmaktayız. Öğrenci vizesi dışındaki vize tiplerinde (turist/ iş ziyareti…gibi) başvurulara yardımcı olamamaktayız.