2020 Universite Siralamalari

QS ve The Times'ın akademik itibar, araştırma yoğunluğu, akademisyen-öğrenci oranı gibi kriterleri gözeterek yıllık olarak yaptığı üniversite sıralamalarına göre resmi temsilcisi olduğumuz üniversitelerin pozisyonları 2020 itibariyle daha da güçlendi. Genel sıralamalara göre ilk 20 sıradaki üniversitelerin büyük bölümü British Side tarafından temsil ediliyor.
 
Hukuk alanında The Times'ın sıralamasına göre ilk 20 üniversiteden 13'ü, QS sıralamasına göre ise 12 tanesi British Side'ın resmi temsilcisi olduğu üniversitelerden oluşuyor. Bunların arasından King's College QS'te 4'üncü, The Times'ta ise 6'ıncı sırayı alırken University of Edinburgh ise bu listelerin 6'ıncı ve 5'inci sıralarında yer aldı. Bu iki üniversiteyi yine üst sıralarda bulunan Queen Mary University of London (QS:7, The Times:11), University of Glasgow (QS:15, The Times:10) ve University of Birmingham (QS:13, The Times:12) gibi okullar takip ediyor.
 
En çok tercih edilen bölümlerden bir diğeri olan işletme alanında resmi temsilcisi olduğumuz 15 üniversite The Times'ın ilk 20 sırasında yer alırken bunların arasından 3'üncü sıradaki University of Edinburgh, 4'üncü sıradaki King's College ve 8'inci sıradaki University of Glasgow başı çekiyor. QS tarafından yapılan işletme bölümlerinin sıralamasında ise resmi temsilcisi olduğumuz Aston University, University of London v3 Crafield University sırasıyla 8, 9 ve 10'uncu olarak pozisyonlanırken ilk 20'de temsilciliğini yapmakta olduğumuz 7 üniversite daha bulunuyor.
 
Politika ve Uluslararası İlişkiler bölümlerine ilişkin sıralamalara bakıldığındı hem QS'in he de The Times'ın listesine göre ilk 20 okuldan 14 tanesi British Side tarafından resmi olarak temsil edilen okullardan oluşuyor. Temsilciliğini yapmakta olduğumuz üniversiteler arasında en üst sıralarda olanlardan bazıları ise şöyle: King's College (QS:4, The Times:6), University of Edinburgh (QS:7, The Times:5), Durham University (QS:10, The Times:16), Queen Mary University of London (QS:11, The Times:11) ve University of Sheffield (QS:13, The Times:13).
 
Popüler bölümlerden bir diğeri olan Psikoloji alanında ise yine her iki listenin de ilk 20 sırasında temsil ettiğimiz 14 üniversite yer alıyor. Resmi olarak temsilcisi olduğumuz üniversitelerde King's College yine QS'in listesinde 4'üncü, The Times'ın listesinde ise 6'ıncı sırayı alarak başı çekiyor. Onun ardından gelen University of Edinburgh ise her iki listede de 5'inci sırada. Durham University (QS:9, The Times:16), University of Birmingham (QS:12, The Times:12), University of Exeter (QS:14, The Times:18) ve University of York (QS:18, The Times:15) da baştaki iki okulu takip edenlerden bazıları.
 
Öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen bölümlerden İktisat alanında University of Edinburgh (QS:10, The Times:5) ve University of Nottingham (QS:8, The Times:20), Finans alanında ise Lancaster University (QS:10, The Times:13) ve University of Glasgow (QS:20, Times:6) listede yer alan temsilciliğini yapmakta olduğumuz üniversitelerden birkaçı.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.