Program Örnekleri BA International Relations
BSc Business Management
BSc Computer Science
BSc Genetics
BSc Economics and Management
MSc International Management
MSc International Marketing
MSc Mental Health Studies
MSc Advance Software Engineering
MSc Engineering Business Management
BSc Psychology
LLM
LLB Law
Foundation Programmes
MA Political Economy
MA Economics for Competition Law
MA International Conflict Studies
King’s College London, University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.kcl.ac.uk

Dünyanın en iyi ilk 25 üniversitesi arasında gösterilen King's College London, 1829 yılında King George IV ve Duke of Wellington tarafından kurulmuştur ve University of London bünyesindeki en eski 2 kolejden biridir. Üniversitenin 7600'unu yüksek lisans öğrencilerinin oluşturduğu toplamda 21.000'nin üzerinde öğrencisi ve 5700 çalışanı bulunmaktadır. Özellikle sahip olduğu 6 tane tıp araştırma merkezi ile bilim alanında önemli çalışmalara ve keşiflere imza atmış olan King's College London'da 9 fakülte bulunmaktadır: Sanat ve Sosyal Bilimler, Biotıp ve Sağlık Bilimleri, Dişçilik Enstitüsü, Hukuk, Tıp, Florence Nightingale Hemşirelik ve Ebelik Okulu, Fiziki Bilimler ve Mühendislik, Psikiyatri Enstitüsü, Sosyal Bilimler ve Kamu Politikası.

King's College London Birleşik Krallık'ta araştırma alanında söz sahibi olan okulların oluşturduğu Russel Group'a üye olan üniversitelerden biridir.

King's College London öğrencileri Londra'nın tam merkezinde eğitim alma şansı bulmaktadır. 4 kampüsü de birbirine çok yakın olarak Thames nehri kıyısında yer alan Kings’de öğrenciler derslerine giderken Waterloo Bridge, London Eye, Houses of Parliament gibi turistik yerleri her gün görme şansına sahiptirler. Üniversitenin 5. kampüsü ise üniversitenin hastanesinin bulunduğu Denmark Hill'dedir. King's College London her sene belirli bir tarihe kadar başvurusunu tamamlayan öğrencilere yurt imkanı da sunmaktadır.

King's Hukuk, Yönetim Bilimleri, Politika ve Uluslararası İlişkiler (Savaş Çalışmaları) gibi alanlarda sunduğu programlarla öne çıkmaktadır. Ayrıca üniversite uluslararası öğrencileri lisans ve lisansüstü programlara hazırlayan Akademik Hazırlık, Master'a Hazırlık gibi programlar da sunmaktadır. Üniversitenin dil merkezinde yazın verilen İngilizce programları ve akademik dersler de içeren yaz okulu seçeneği yer alır.

2008 senesinde King's College London mezunlarının %97'si mezun olduktan 6 ay içinde başka bir eğitime veya iş bulma olanağına sahip olmuştur. King's College London mezunları arasında Sir Charles Lyell, Thomas Addison, Virginia Woolf gibi ünlü isimler yer alır. Ayrıca Gordon Brown ve Kofi Annan'ın da dahil olduğu pek çok önde gelen kişi, konuşmacı olarak üniversiteye misafir olmuştur.

Burslar

Okulda hem lisans hem yüksek lisans öğrencilerine çeşitli oranlarda burslar sunabilmektedir.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.