Program Örnekleri MSc Finance
MEng Material Science
MA International Relations
LLM
LLB Law
BSc Psychology
BSc Economics and Management
BSc Business Management
BSc Biomedical Sciences
BA Politics
BA International Relations
BA Film Studies
MSc Management
MSc Marketing
MSc Mental Health: Psychological Therapies
MSc Software Engineering
MSc Sustainable Energy Systems
Pre-masters
Queen Mary, University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.qmul.ac.uk/

Federe bir yapıya sahip olan University of London bünyesindeki okullar arasında yer alan Queen Mary, Londra şehir merkezinin doğusunda yer alan bir kaç kampüsten oluşan büyük bir üniversitedir. Queen Mary’de lisans ve lisansüstü eğitimlerini bitiren öğrenciler tüm dünyada geçerliliği olan ve aynı çatı altında UÇL, LSE gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumlarını barındıran University of London diplomasını alır.

1836 yılında kurulmuş olan ve şu an 11.000 öğrencinin eğitim görmekte olduğu Queen Mary’de 2700 öğretim üyesi görev yapmaktadır. Mimari bakımdan eski ve modern binaların içiçe olduğu üniversitede 3 temel fakülte yer alır: Beşeri/ Sosyal Bilimler ve Hukuk, Fen ve Mühendislik, Tıp ve Dişçilik. Yaklaşık 100’ü aşkın farklı ülkeden uluslararası öğrencisi olan üniversitenin özellikle Hukuk bölümü, alanında çok güçlüdür. Mezunlarının sektörlerinde en çok maaş kazanan çalışanlardan olması okulun hem İngiliz hem de uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilmesinde büyük rol oynamaktadır. 2014-2015 THE World University Ranking sıralamasında Birleşik Krallık’taki en iyi 13. Üniversite olarak seçilmiştir. Araştırma sıralamalarında 5 üzerinden 5 aldıkları bölümleri arasında Ekonomi, Hukuk, Fizik, Matematik, Mühendislik, Dişçilik, İngiliz Edebiyatı, Tarih, Modern Diller, Dil Bilimi, Coğrafya yer alır.

Queen Mary’de ayrıca lisans ve lisansüstü programlara başlamak isteyen öğrencilere programlar öncesi akademik ve konu bazlı hazırlık programları bulunmaktadır.

Queen Mary, Londra’nın finans merkezi Liverpool Street ve Docklands arasında yer alan lokasyonu ile önemli bir avantaja sahiptir. Mile End’de yer alan ana kampüsünde eğitim birimleri dışında öğrenci yurtları, bankalar, sağlık ve spor merkezleri yer alır. Pek çok uluslararası öğrenci, eğitimleri boyunca kampüs içinde part time çalışma olanağına sahip olur. Ayrıca okul büyük bir yatırım ile yeni yapılmış modern yurt olanaklarını içinde bulunduran bir Student Village’a sahiptir (2005 yılında Housing Design Award ödülünü kazanmıştır). Öğrencilerin özel banyolu konaklamaya sahip olabileceği yeni yurtlar, çamaşırhane ve internet bağlantısı gibi olanaklar içermektedir. Kampüste yer alan öğrenci birliği yıl boyunca tüm üniversite öğrencilerine yönelik zengin sosyal aktivite programları düzenlemektedir.

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği, Science and Engineering, Economics, Law bölümleri için sunulan burslar bulunmaktadır. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.