Program Örnekleri BA Liberal Arts
BA Film TV and Digital Production
BA Digital Media Communication
BA Digital Communications
BSc Management
BEng Software Engineering
MSc Management and Organizaitons
MSc International Management
MSc International Supply Chain Management
MSc Project Management
MSc Economics
MBA International Management
MSc Finance
MSc Entrepreneurship (Year in Business)
MSc Forensic Psychology
Royal Holloway, University of London
Konum: Londra

Federe bir yapıya sahip olan University of London bünyesindeki okullar arasında yer alan Royal Holloway Üniversitesi, Londra şehir merkezine yarım saat tren mesafesindeki Egham ilçesinde, yeşillikler içinde bir kampüste konumlanmıştır. Royal Holloway'de lisans ve lisansütü eğitimlerini bitiren öğrenciler tüm dünyada geçerliliği olan ve aynı çatı altında UCL, LSE gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumlarını barındıran University of London diplomasını alır.

1886 yılında kurulmuş olan ve çeşitli araştırma konularında başarılı akademik çalışmalarıyla; resmi sıralamalara göre İngiltere'deki en iyi ilk 10 üniversite içinde yer alan, Royal Holloway kampüsünde 1400'u 120 farklı ülkeden olan toplamda 7500 öğrenci eğitim görmektedir. Üniversitede Eylül/Ekim aylarında başlayan akademik dönemleri boyunca lisans ve lisansüstü düzeyde sanat, sosyal, bilim dallarında eğitim verilmektedir. Bu dallardaki belli başlı konular arasında Medya Sanatları, Ekonomi, Politika & Uluslararası İlişkiler, İşletme, Biyoloji, Psikoloji, Bilgisayar Bilimleri bulunmaktadır.

Royal Holloway’de aynı zamanda üniversite öncesi hazırlık programları da sunmaktadır (Foundation Year). Belli bir kısmı İngilizce kalanı ise akademik hazırlık içeren bu programları başarıyla tamamlayan öğrenciler Royal Holloway'de 3 senelik lisans ve 1 senelik Master eğitimlerine devam edebilirler.

Üniversite kampüsünde 8 öğrenci yurdu, 3 büyük kütüphane, spor merkezi, bankalar, revir, kantin, internet hizmetleri gibi öğrencilere yönelik hizmetler sunulmaktadır. Uluslararası öğrenciler için son başvuru tarihinden önce başvuru yapıldığı sürece kampüs konaklaması okul tarafından garanti edilir.

Burslar

International Excellence Regional Scholarships kapsamında Türk öğrencilere lisans ya da yüksek lisans eğitimi için sunulan 4000 GBP tutarında bir burs bulunmaktadır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Didem Demirel
Yağız Tekin

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.