Program Örnekleri MSc Global Creative and Cultural Industries
BSc International Management
BSc History of Art
PhD Programlari
Pre-masters
MSc Middle East Politics
MSc Development Studies
MSc Development Economics
MSc Finance
LLM in Human Rights, Conflict and Justice
LLM International and Comparative Commercial Law
LLB Law
MA Migration and Diaspora Studies
MA Critical Media and Cultural Studies
SOAS, University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.soas.ac.uk/

1916’da Doğu Çalışmaları Okulu olarak kurulan SOAS, bugünkü adını 1938’de almış ve Asya - Afrika Kültürü Çalışmaları Okulu olarak yeniden yapılanmıştır. UCL ve LSE gibi dünyanın önde gelen eğitim kurumlarını bünyesinde barındıran University of London’ın bir parçası olan SOAS, İngiltere’de Asya, Afrika ve Ortadoğu kültürü üzerine ihtisas yapılabilen tek yüksek okul konumundadır.

Uluslararası İlişkiler, Politika ve Ortadoğu Çalışmaları gibi alanlarda oldukça güçlü olan okul 2008 yılında, The Good University Guide sıralamalarında 15 sıra yükselerek en iyi 9. üniversite seçilmiş ve Londra sıralamalarında da 4. sırada yer almıştır. Guardian Gazetesi’nin İngiltere’nin en iyi üniversiteler listesinde ise 3 basamak yükselerek 8. sıraya çıkmıştır. 2001 yılında yaplan RAE (Research Assessment Exercise) sıralamalarında üniversitenin 11 departmanı 5 ve 5* olarak derecelendirilmiştir.

SOAS, öğrencilerine verdiği eğitimle kendi çalışma alanında İngiltere’nin en iyi okulu konumundadır. Okulun eğitim tarzı ve yeni bölümlerin açılması ile, öğrenci sayısı artmış ve okulun öncü araştırma özelliği ön plana çıkmıştır. %40’i yüksek lisans ve araştırma öğrencileri olan SOAS’ın bugün 4.400’ten fazla öğrencisi vardır. Okulda sunulan lisans ve yüksek lisans programlardan bazıları: Antropoloji ve Sosyoloji, Tarih, Müzik, Finans ve İşletme, Hukuk, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Bölgesel Çalışmalar'dır.

Burslar

SOAS farklı fakülteler altında kısmı burs imkanları lisans ve yüksek lisans öğrencilerine sunulmaktadır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Işınsu Buluş
Berkay Gülen
Başak Müştü

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.