Program Örnekleri MSc Clinical Practice
MSc Clinical Leadership
MBBS Medicine
BSc Health Care Science
BSc Biomedical Sciences
BA Social work
MSc Medical Imaging
MSc Oncology Practice
MSc Rehabilitation
St. George’s, University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.sgul.ac.uk/

1733 yılında kurulmuş olan St. George’s; University of London federe yapısı altında Birleşik Krallık’ta bağımsız olarak tip eğitimi sunan köklü bir tıp okuludur. Üniversite, kampüsünü İngiltere’nin en yoğun hastanelerinden biri olan St. George’s Hospital ile paylaşmaktadır. Öğrenciler hastanenin klinik alanındaki uzmanlığından ve olanaklarından yararlanabilmektedirler.

St. George’s 300 yıla yakın geçmişi ve tıp alanında Birleşik Krallık’ın önde gelen okullardan birisi olması ile sağlık konularında öğrencilere çeşitli programlar sunmaktadır. St.George’s ayrıca araştırma alanındaki çalışmalarda da aktif rol oynayan Birleşik Krallık üniversitelerindendir: “Biomedical, Clinical ve Population Health Sciences and Education” bölümlerine bağlı 6 farklı merkezde öğrenciler ve akademisyenler tarafından akademik araştırmalar gerçekleştirilmektedir. Üniversitenin mezunları arasında John Hunter (modern cerrahinin kurucusu) ya da Edward Jenner (çiçek hastalığı aşısının bulucusu) gibi ünlü bilim insanları bulunmaktadır.

Londra’nın güneybatısında bulunan okul ve hastane, aynı zamanda 42.000 kitap ve 10.000 dergi kaynağı ile çok geniş bir kütüphaneye sahiptir. St.George’s öğrencilerine 2007 yılında yapılan Horton Hall isimli yurtlarında konaklama imkanı sunmaktadır.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.