Program Örnekleri Diploma in English for Academic Purposes
Undergraduate Preparatory Certificate for Science and Engineering
Undergraduate Preparatory Certificate for the Humanities
UCL, Centre for Languages and International Education
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.ucl.ac.uk/clie

2014 QS World University Rankings’e gore dünyanın en iyi 5. üniversitesi olan University College London (UCL) 1826 yılında kurulmuştur. Toplamda 21.100’ünün üzerindeki öğrenci sayısının 12.600 tanesini lisans öğrencileri, 7300 ve üzerini ise uluslararası öğrenciler oluşturmaktadır.

Londra’nın merkezinde yer alan üniversitede 8 fakülte yer alır: Sanat ve Beşeri Bilimler, Yapı Çalışmaları, Mühendislik Bilimleri, Hukuk, Yaşam Bilimleri, Matematik ve Fiziki Bilimler, Tıp, Sosyal ve Tarihi Bilimler.

UCL Foundation programları, eğitimini Birleşik Krallık dışında tamamlamış ve UCL’in lisans programlarına direkt başlangıç için yeterli akademik dereceye sahip olmayan veya 1 yıllık yoğun bir çalışma ile İngiltere’den seçkin üniversitelerde lisans eğitimine hazırlanmak isteyen uluslararası öğrencilere yönelik akademik hazırlık programlarıdır. Öğrencilerin lisans eğitimi almak istediği konuya bağlı olarak 2 farklı Foundation programı sunulmaktadır: UCL University Preparatory Certificate for Science and Engineering ve UCL University Preparatory Certificate for the Hümanıties. UCL öğrencilere eğitimleri süresince yurtlarında konaklama imkanı da vermektedir.

UCL Dil Merkezi’nde Foundation programı dışında öğrencilere Akademik İngilizce eğitimi verilen English for Academic Purposes ya da Pre-sessional İngilizce kursları sunulur. Ayrıca bahar ve yaz dönemlerinde kısa süreli İngilizce, İş İngilizcesi ve yine Akademik İngilizce programları da verilmektedir.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.