Program Örnekleri BA Journalism
MSc International Business Economics
MSc Information Systems and Technology
BEng Mechanical Engineering
BSc Criminology
BEng Civil Engineering
MSc Renewable Energy and Power Systems Management
MSc Organisational Psychology
MSc Project Management Finance and Risk
MSc Automotive Engineering
MSc Construction Management
MBA
MSc Energy, Environmental Technology and Economics
MSc E-Business Systems
LLM International Commercial Law
LLM Civil Litigation and Dispute Resolution
BSc Management
BSc Psychology
MA International Journalism
MA Political Communication
MA Media and Communication
MA Culture Policy & Management
MA Global Political Economy
City, University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.city.ac.uk/

City Üniversitesi, dünyanın değişik ülkelerinden gelen 17.000 öğrencisi ile Londra merkezde yer alan Birleşik Krallık’ın büyük üniversitelerinden biridir. Üniversite akademik eğitimin yanı sıra profesyonel hayata yönelik programları ile öğrencilere yüksek kalitede eğitim sunmaktadır.

Üniversite kampüsü, Britanya’nın finansal, sosyal ve ticari merkezinin yer aldığı Square Mile’a olan yakın lokasyonu ile Londra’nın kalbinde yer alır. City’nin yenilikçi eğitim yaklaşımı, akademik mükemmelliğe olan bağlılığı ve tutkusu Londra üniversiteleri arasında üniversitenin ilk sıralarda yer almasını sağlamıştır. City’de dersler akademik personellerin araştırmalarıyla zenginleştirilmiştir. Okulda sunulan akademik araştırma aktivitelerinden 15 tanesi, 2008 Research Assessment Exercise sıralamalarına göre dünyadaki en iyi üniversitelerle eşdeğer kalitede olarak değerlendirilmiştir. 

City Üniversitesinde sunulan eğitim konularından bazıları: İşletme, Sanat ve Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Matematik Bilimleri, Hukuk, Bilgi Yönetimi. 

City, Times Higher Education World Rankings 2011/12 tarafından dünyadaki en iyi %5 üniversite grubu arasında yer almıştır. Guardian University Guide 2013 sıralamalarında ise en iyi 4. Londra üniversite olarak öne çıkmıştır.

1 Eylül 2016 tarihi itibariyle University of London bünyesine katılmıştır.

Burslar

City University birçok farklı program için öğrencilere kısmi oranlarda burs sunmaktadır. Ayrıca Hukuk yüksak lisans programlarında LLM International Commercial Law kabulü olan öğrenciler departman tarafından sağlanan burslara da başvurabilmektedir.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Esra Tabak
Ersin Özbalcı

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.