Program Örnekleri BSc Business
MA History of Art with Photography
MSc Marketing
MSc Marketing Communications
LLM Human Rights Law
LLM Criminal Law and Criminal Justice
BSc Pscyhology
MA Arts Policy & Management
Birkbeck University of London
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.bbk.ac.uk

Londra'da yarı zamanlı ve çalışanlara yönelik akşam saatlerinde düzenlenen yüksek öğretim programları ile tanınmış olan; canlı ve modern bir akademik ortama sahip üniversitenin akademik itibarı uluslararası birçok öğrenciyi cezbetmektedir.

1823'te Mechanics Institute adı ile George Birkbeck isimli bir profesörün öncülüğünde kurulan Birkbeck, University of London çatısı altında yer alan dünya standartlarında bir araştırma ve öğretim kurumudur. Her sene 19000 civarında öğrenci Birkbeck College'da kozmopolit ve renkli bir şehir olan Londra'da eğitim görme olanağına sahip olmaktadır.

Birkbeck 2008'de devlet tarafından yapılan resmi sıralamalara (Research Assessment Exercise) gore üniversite %25'lik başarı diliminde yer almaktadır. Birkbeck dünya standartlarında önemli araştırma çalışmaları ve yüksek standartlardaki eğitim kalitesi ile tanınmaktadır. National Student Survey adlı öğrenci araştırmalarında ise Birkbeck'in ön sıralarda yer alması bunu kanıtlamaktadır. Üniversite Londra'da bulunan okullar arasında öğrenci memnuniyeti alanında en iyi kurum konumundadır. Ayrıca, 2014 yılı için Times Higher Education (THE) tarafından Yılın Üniversitesi ödülüne aday gösterilmiştir.

Birkbeck Öğrenci Birliği, öğrencilere University of London liginde rekabet eden futbol kulübü gibi çeşitli spor kulüplerine aktif katılım olanağı sunar. Üniversite öğrencileri ayrıca University of London bünyesinde olan tüm dernek ve kulüpler ile Öğrenci Birliği'nden yararlanabilir.

Üniversitenin bölümleri arasında Hukuk, Politika, İşletme, İletişim, Ekonomi, Avrupa Tarihi, Finans, Sanat Tarihi, İnsan Hakları ve Biyoloji Çalışmaları gibi bölümler yer alır.

Burslar

Farklı departmanlar master ve doktora öğrencilerine burs olanağı sağlamaktadır. Ayrıca doktora öğrencileri için yine bölüm bazında çeşitli burslar mevcuttur. Detaylı bilgiler için okulun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Ferhat Koç
Hazal Özdemir

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.