Program Örnekleri BA Politics
BA Architecture
BSc Computer Science
English Literature
MSc Programme and Product Management
MBA Football Industries
MSc Advanced Engineering Materials
MSc Product Design and Management
LLM
University of Liverpool
Konum: Liverpool/Londra

2014 yılında yayınlanan Research Excellence Frame listesinde, kimya, bilgisayar mühendisliği, arkeoloji ve İngilizce gibi alanlarda yaptıkları araştırma çalışmaları ile Birleşik Krallık’ta bu alanlarda en iyi ilk 10 üniversite içerisine girmişlerdir. 2015 yılında ise, QS Top Universities dünya sıralamalarında en iyi 151. üniversite seçilmiştir.

1881 yılında bir kolej olarak eğitime başlayan Liverpool Üniversitesi, 1903 yılında üniversite statüsünü kazanmış köklü bir okuldur. Üniversite, kuzey İngiltere’nin bir liman kenti olan Liverpool şehrinde bulunmaktadır. Liverpool şehir merkezine beş dakika yürüme mesafesinde yer alan fakültelerden oluşan bir şehir üniversitesidir. Okulda, 127 ayrı ülkeden 7 bini uluslararası olmak üzere 22 bin öğrenci eğitim görmektedir.

Liverpool, şu an 24 prestijli İngiliz üniversitesinin dahil olduğu Russell Group’un üye kurucularından biri olma ünvanını 1994 senesinde kazanmıştır. Bunun yanı sıra, 2007 senesinde Sheffield ve York gibi üniversitelerin de dahil olduğu bir araştırma grubu olan N8 Research Partnership’in kuruluşunda da rol oynamıştır. Profilinde, kimya fizik ve ekonomi alanında Nobel ödülü kazanmış dokuz mezun bulunmaktadır. 

Liverpool, Londra’dan sonra en cok müze ve galeriye sahip şehirdir, ünlü müzik grubu Beatles’ın doğum yeri olan şehir, kültür ve sanat etkinliklerinin canlılığı sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilmektedir.

Okulun Londra’da bulunan ikinci kampüsünde Muhasebe, Finans, Stratejik İletişim, Dizayn ve Mimarlık master programları verilmektedir.

Burslar

Üniversite uluslarası öğrencilere kısmi oranda burslar sunabilmektedir, daha detaylı bilgi için okulun burslarla ilgili sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.