Program Örnekleri MSc Aeronautical and Automotive Engineering
MSc Civil and Building Engineering
MSc Diplomacy, Statecraft and Foreign Policy
MSc Mechanical and Manufacturing Engineering
MSc Construction Management
BSc Sport Science and Management
BSc Product Design Engineering
BSc Management Sciences
MSc Business Analysis Consulting
MSc Managing Innovation in Creative Organisations
MSc Sport Management
Loughborough University
Konum: Loughborough
İnternet Adresi: http://www.lboro.ac.uk/

Loughborough Üniversitesi, Whatuni Student Choice tarafından 2015 senesinde yirmi bin öğrencinin katılımıyla “yılın üniversitesi” ödülüne layık görülmüştür. Bunun yanı sıra, Complete University Guide, The Times ve Sunday Times listelerinde İngiltere’nin en iyi onbeş üniversitesinden biri seçilmiş ve; Guardian University Guide 2016’da, oniki ayrı departmanıyla ilk on içerisine girmeyi başarmıştır.

1909 yılında teknik bir enstitü olarak kurulan Loughborough Üniversitesi, 1966 yılında İngiltere’nin ilk teknoloji üniversitesi olma ünvanını kazandıktan sonra,1996 yılında bugünkü adını almıştır. Londra’ya 90 dakika uzaklıkta bulunan ve İngiltere’nin kalbi olan Loughborough şehrinde yer alan bu kampüs okulunun aynı zamanda, Londra’da da bir merkezi bulunmaktadır. 

Loughborough Üniversitesi’nde; mühendislik, işletme, coğrafya, siyasi bilimler, spor yönetimi, güzel sanatlar ve tasarım departmanlarında  programlar sunmaktadır. Finans, sanat tasarım, iletişim ve medya, işletme ve üretim mühendisliği öne çıkan programlar arasındadır. Londra kampüsünde ise, internet teknolojileri, dijital medya, girişimcilik ve spor yönetimi alanlarında uzmaklaşmak mümkündür. 

Burslar

Üniversitenin Uluslararası Öğrencilere yüksek lisans seviyesinde sunduğu burs imkanları bulunmaktadır. Daha fazla bilgi için okulun websitesini inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Selim Molinas

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.