Program Örnekleri MA Magazine Journalism
MA International Journalism
MA Film Production
MA Broadcast Journalism
BSc Psychology
BSc Computer Network Technology
BSc Architecture
BA Television Production
BA Film and Media Studies
BA English Language and Journalism
MSc Oil and Gas Operations Management
MSc Sports Business Management
University of Central Lancashire (UCLAN)
Konum: Preston
İnternet Adresi: http://www.uclan.ac.uk/

İngiltere’nin merkezinde güvenli ve yaşam masraflarının düşük olduğu bir bölge olan Central Lancashire Preston şehrinde yer alan University of Central Lancashire, yeni ve modern bir kampüs üniversitesidir. Son yıllarda yapılan 60 milyon poundluk büyük bir yatırım projesi kapsamında konaklama ve eğitim imkanları son teknolojiye paralel olarak geliştirilmiş, önceki kampüsleri geniş çapta yenilenerek iki kat büyütülmüş ve bunun sonucunda yeni bir İletişim Fakültesi ve Dişçilik Okulu gibi pek çok modern eğitim binası inşa edilmiştir.

Ayrıca öğrenciler için spor olanakları çok zengin olan UCLAN, 60 dönümlük bir bölgeye yayılmış olan ve 2021 Olimpiyatları için antremanların yürütüldüğü en büyük üniversite spor merkezine sahiptir. Üniversitenin bünyesinde yer alan Öğrenci Birliği de bu gelişmeler çerçevesinde büyütülmüştür ve şu an İngiltere’nin en büyük Öğrenci Birliğine sahip olmakla tanınmaktadır.

7 Aralık 2007 tarihinde Times Higher Education Supplement tarafından açıklanan sıralamalara göre öğrencilerinin yaptığı anketler sonucu “En iyi öğrenci yaşamı/ deneyimi” sıralamalarında UCLAN, İngiltere çapında University of Essex’in ardından 39. sırada yer almıştır. Genel sıralamalarda ise 113 İngiliz üniversitesi arasında 70. sırada bulunmaktadır. En son 2001’de yapılmış olan resmi Research Assessment Exercise sıralamalarına göre ise araştırma alanında Hukuk, Tarih ve Fizik bölümleri 5/4 ile değerlendirilmiş olup, diğer bölümleri ise 3a bandında yer almıştır.

En son eğitim teknolojileri ile tasarlanmış ve yeni binalarına taşınmış olan Fen, Sağlık, İş İdaresi Eğitim, Medya okullarında eczacılık, müzik, tiyatro, dans, film, fotoğrafçılık ve medya gibi pek çok alanda eğitim verilmektedir. Bölgedeki iş sektörü ve mezunlar ile kurulan sıkı bağlantılardan faydalanarak üniversite, öğrencilerin eğitimleri sırasında ve sonrasında iş bulabilmeleri için geniş imkanlar sağlamaktadır. Yapılan araştırmalara göre mezunlarının % 93’u mezun olduktan sonra 6 ay içerisinde iş bulmaktadır.

Astrofizik gibi fen ve teknik dallarda pek çok program sunan UCLAN’da, bu konuların yanı sıra Amerikan çalışmaları, Psikoloji, Gazetecilik gibi sosyal alanlarda da yüksek sıralamalarda değerlendirilen lisans ve yüksek lisans eğitim programları yürütülmektedir.

Burslar

Uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği 1500gbp civarında kısmı burs imkanı sunulmaktadır. Tüm burslarla ilgili bilgilere okulun web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.