Program Örnekleri MSc Managing Innovation & Projects
University of Sussex
Konum: Brighton
İnternet Adresi: http://www.sussex.ac.uk/

University of Sussex, İngitere’nin güneyindeki Brighton şehrine 10 dakikalık yürüme mesafesinde bir kampüs üniversitesidir. Çok canlı, güvenli ve bir öğrencinin ihiyaç duyabileceği her şeyi barındıran bir kampüsü vardır. 140 farklı ülkeden 3,800 uluslararası öğrenci ile beraber yaklaşık 17,500 öğrenci barındırmaktadır. Brighton, Londra’ya trenle yalnızca 60 dakikalık mesafededir ve asla sıkılmayacağınız, hareketli ve renkli bir şehirdir.

University of Sussex’te eğitim, nitelikli ve dünyanın önde gelen araştırmacı akademik kadrosu tarafından verilmektedir. Yaklaşık 1000 öğretim ve araştırma kadrosu bulunmaktadır. Ayrıca, 3 tane Nobel ödüllü, 12 tane Fellows of the British Academy ve 1 de Craaford Prize kazananı akademik personeli vardır.

Sussex, 2018 -2019 yılı THE World University Ranking sıralamasında İngiltere’nin en iyi 20. üniversitesi seçilmiştir. Ayrıca: İşletme ve Ekonomi alanında 6., Medya ve İletişim, Antropoloji, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Kalkınma, Coğrafya ve Siyaset Bilimi alanlarında 7. Ve Hukuk alanında 13. sıradadır. 2018 -2019 yılı THE World University Ranking dünya sıralamasında ise 147. sıradadır. Ayrıca Kalkınma alanında en iyi araştırma üniversitesi seçilmiştir.

University of Brighton ile ortak verilen tıp eğitimi (The Brighton and Sussex Medical School) yani sıra Science and Technology Policy Research okulları ile bilim alanında önemli bir yere sahip olan Sussex üniversitesi’nde sunulan programlardan bazıları; İş İdaresi, Teknoloji ve İnonvasyon Yönetimi, Bilim ve Teknoloji (enerji çalışmaları da dahil olmak üzere), Sosyoloji, Medya ve Kültürel Çalışmalar, Avrupa Çalışmaları, Ekonomi, Hukuk, Finans, Mühendislik ve Dizayn başlıklarını içermektedir. Sussex üniversitesi, öğrencilerin eğitimlerini tamamlama ve mezun olma oranı bakımından İngiltere’de en başarılı okullarındandır (Son istatistiklere göre araştırma faaliyetlerinin %75’i dünyada öncü veya uluslararası alanda başarılı olarak kategorize edilmektedir).

University of Sussex, lisans ve yüksek lisans programlarına hazırlık olarak International Foundation ve Pre-masters gibi programları StudyGroup işbirliğiyle üniversite kampüsünde sunmaktadır. Bu programları başarı ile tamamlayan öğrenciler lisans ya da yüksek lisans eğitimlerine Sussex üniversitesi’nde devam etme şansı kazanır. Sussex kampüsü yıl boyunca devam eden spor ve sosyal aktiviteleri ile öğrencilere canlı bir üniversite hayatı sunmakta, Brighton merkezine yakınlığı ise öğrencilere Londra’dan sonra İngiltere’nin sosyal açıdan en zengin şehirlerinden birinde üniversite eğitimi alma fırsatı vermektedir.

University of Sussex, yaz dönemlerinde uluslararası öğrencilere (hem lise hem lisans/ lisansüstü seviyesinde) Sussex Yaz Okulu’nda çeşitli dersler sunmaktadır. Yaz okulu öğrencileri, eğitimleri süresince üniversitenin kampüsündeki konaklama olanaklarından yararlanma şansına sahip olur.

Burslar
Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Jean Monnet bursu kapsamında öğrenciler İngiltere’de 1 senelik master eğitimlerini ve yaşam masraflarını içeren burs olanağına sahip olur.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.