Program Örnekleri MSc Energy Economics and Policy
MSc Economics
MSc Biomedical Engineering
BSc Psychology
BSc Economics and Finance
BSc Computer Science
BEng Civil Engineering
BA Media studies
MSc Health Psychology
MSc Human Nutrition
MSc Management
MSc Marketing Management
MSc Medical Microbiology
MSc Process Systems Engineering
MSc Social Psychology
University of Surrey
Konum: Londra
İnternet Adresi: http://www.surrey.ac.uk/

Londra’nın güneyindeki Guildhall bölgesinde yer alan University of Surrey, uluslararası bilim arenasında kampüsündeki Uzay Araştırmaları Biriminde yer alan uydu merkezi ile tanınır.

Araştırma ve eğitim sıralamalarında, özellikle İş İdaresi, Yöneticilik, Mühendislik ve Turizm dallarında yüksek sıralarda yer alan Surrey Üniversitesi’nin ayırt edici özellikleri arasında; öğrenci girişimciliğini desteklemesi, (örneğin Uzay Araştırma Merkezi öğrencilerin yürüttüğü bir PhD projesi kapsamında kurulmuştur ve aktif olarak faaliyettedir) İngiltere’nin mezunları en çok aranılan ve en kısa sürede iş bulan okullarından biri olması ve 2700 uluslararası öğrenciye eğitim vermesi sayılabilir.

Sıradışı akademik programları arasında Türkçe dil bilimi çalışmaları da bulunan Surrey, 12.000 öğrencinin eğitim gördüğü, merkezinde büyük bir gol olan modern ve güzel kampüsünde, yurtları, bilgisayar merkezleri, kütüphaneleri, restoran, cafeleri, öğrenci marketleri, spor salonları ile akademik dönem boyunca canlı bir öğrenci hayatı sunar. Üniversite, tüm uluslararası öğrencilere (3 senelik üniversite eğitimi gören öğrenciler da dahil olmak üzere) programları boyunca kampüslerinde yurtta konaklama garantisi vermektedir.


Surrey’de eğitim verilen konular arasında Muhasebe ve Finansal Yöneticilik, MBA (AMBA), Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Biokimya, İş İdaresi, Kimya Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri, Yaratıcı Müzik Teknolojileri, Suç Bilimleri ve Sosyoloji, Kültürel Bilimler, Ekonomi, Elektronik Mühendisliği, Film Çalışmaları, Dans, Beslenme Bilimi, Beşeri Bilimler; Hukuk, Matematik, Medya, Müzik, Hemşirelik, Fizik, Politika, Uzay Bilimleri ve Turizm yer alır. İşletme okulu, AMBA (the Association of MBA), AACSB (the Association to Advance Collegiate Schools of Business) ve UNWTO (the United Nations World Travel Organization) olmak üzere uluslararası 3 farklı merkezden aynı anda akreditasyon alma hakkı kazanan bir İngiliz üniversitesidir.

Burslar

Lisans eğitimi alacak başarılı IB öğrencilerine yönelik sunulan burslar bulunur. Web sitesinden inceleyebilirsiniz.

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.