Program Örnekleri MSc Finance
MSc Energy Management
LLB Law
BSc Psychology
BSc Economics
BSc Business Computing
BSc Big Data
BEng Software Engineering
BA Politics
MSc Investment Analysis
MSc Sport Management
University of Stirling
Konum: Stirling
İnternet Adresi: http://www.stir.ac.uk/

1967 senesinde İskoçya’da kurulan son 400 yılın en yeni üniversite olarak bilinen Stirling Üniversitesi, Glasgow şehrinin kuzey doğusunda yer alan Stirling şehrinde bulunmaktadır. İskoçya`nın kalbinde bulunan Stirling, Edinburgh ve Glasgow’a trenle 45 dakika uzaklıktadır.

Stirling’in en tarihi binalarından biri olan 12. yüzyıldan kalma Airthrey Kalesi, günümüzde Stirling Üniversitesi`ne aittir. Eğitim, Sosyal Bilimler, Spor, İşletme, Bilim, Sanat ve Tarih, Tıp olmak üzere 7 fakülteden oluşan üniversite, 2006 yılında yüksek eğitim kalitesi ile İskoçya`nın en iyi akademik standartlara sahip okulu ödülüne sahip olmuştur. Sağlık, kültür ve toplum, çevre, ekonomi ve spor Stirling Üniversitesi’nin en güçlü olduğu alanlardır. 80’den fazla milliyetten öğrencisi bulunan Stirling Üniversitesi’nin araştırma, eğitim, kampüs olanakları öğrencilere kaliteli bir öğrenim hayatı sunar. QS Dünya sıralamalarına göre Stirling Üniversitesi 2014 yılında dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde ilk %5 içerisindedir.

Üniversite’nin çeşitli cafeler, restorantlar, yüzme havuzu, golf sahası, 24 saat hizmet veren bilgisayar laboratuvarı gibi olanakları bulunan kampüsünde aynı zamanda Uluslararası öğrenciler için yer garantisi verilen yurtları mevcuttur.

Burslar

Okulun kısmi burs seçenekleri bulunmaktadır. Okulun web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz İrem Yöndem

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.