Program Örnekleri MSc Finance
MSc Digital Marketing
MSc Clinical and Abnormal Psychology
MA Media Production
BSc Sports Coaching
BSc Psychology
BA Event Management
MSc International Fashion Marketing
MSc Play Therapy
University of South Wales
Konum: Cardiff

Kuruluşu 1913’e dayanan University of Glamorgan, 2013 yılında University of Wales, Newport ile birleşip University of South Wales adını almıştır. Galler bölgesindeki kampüsleri ile İngiltere’nin en hızlı gelişen üniversitelerinden biridir. 60 farklı ülkeden gelen 3265 uluslararası öğrencisi olan okulun bir kampüsü Galler’in başkenti Cardiff’te diğer iki kampüsü de Cardiff’e 20 dakika uzaklıkta olan Pontypridd şehrinde yer almaktadır. Öğrenciler bu şekilde hem Cardiff’in kozmopolit ve dinamik şehir atmosferini yaşayıp hem de Birleşik Krallığın en güvenli bölgelerinden birinde eğitim alma şansına sahip olmaktadır.

Üniversitenin en güçlü olduğu bölümlerden Kültürel ve Yaratıcı çalışmalar alanında Tasarım, Moda, Film, Medya ve İletişim, Drama ve Müzik alanlarında 40’tan fazla program bulunmaktadır. Bu bölümlerin bulunduğu 35 milyon poundluk bir yatırımla kurulan Atrium kampüsünün içerisinde öğrencilerin kendi prodüksiyonlarını da yapabildiği sinema, radyo, televizyon stüdyoları, tiyatro ve performans salonları, animasyon stüdyoları bulunmaktadır. The Guardian League Tables University Guide tarafından Sanat ve Tasarım alanında Galler’in en iyi okulu seçilmiştir. Fakültede eğitim gören mezunlar sektörün önde gelen kuruluşlarında çalışma şansı bulmuştur. (Tim Burton’ın Corpse Bride filminde görev alan Tim Allen gibi).

Okulun İleri Teknoloji fakültesinde 1 milyon pound’luk yatırım ile inşa edilmiş olan Uzay Merkezi’nde uçuş simülatörü, birçok laboratuvar ekipmanı ile öğrencilere teorik öğretimin yanı sıra pratik yapma şansı da vermektedir. Orange firması bu fakültenin Görüntüleme Laboratuvarına sponsorluk yapmakta olup okulun öğrencilerin pratiğe dayalı iş tecrübesi kazanması ve iş bağlantıları kurması anlamında oldukça etkili bağlantıları bulunmaktadır.

Aynı şekilde İşletme Fakültesinde öğrenciler özel ya da ticari olmayan kuruluşların projelerinde yer alma şansına sahip olup, tüm bu pratiğe dayalı eğitim sayesinde okulun mezunlarının yüzde 94’u mezuniyet sonrası ilk 6 ay içerisinde iş bulmaktadır.

Üniversitede yapılan araştırmaların %10’u, devlet tarafından yapılan Research Assesment Exercise sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır.

Burslar

South Wales uluslararası öğrencilerin akademik başarılarına bağlı olarak otomatik olarak 1500gbp ya da 2000gbp tutarında farklı burs olanakları sunar. Okulun sunduğu burs imkanları ile ilgili ayrıntılı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.