Program Örnekleri BA Architecture
BA Architecture and Landscape
MSc Finance
MSc Economics
MEng Structural Engineering and Architecture
MArch in Architecture and Town and Regional Planning
MArch Architecture
MA European and Global Affairs
MA Conservation and Regeneration
LLM International Law
LLM Corporate and Commercial Law
BEng Mechanical Engineering
BEng Materials Science and Engineering (Industrial Management)
BEng Aerospace Engineering (Private Pilot Instruction)
BA/BSc Psychology
BA Politics
MSc in Cognitive and Computational Neuroscience
University of Sheffield
Konum: Sheffield
İnternet Adresi: http://www.sheffield.ac.uk/

1905 yılında, üç kolejin birleşmesiyle kurulan University of Sheffield, İngiltere’nin kuzeyinde yer alan ve Manchester’a bir saat uzaklıkta bulunan Sheffield şehrindedir. İngiltere’nin en güvenli şehirlerinden biri olarak kayıtlara geçen Sheffield, aynı zamanda düşük bütçeli yaşam masrafıyla da dikkat çeken bölgelerden biridir. Okulda, 125 farklı ülkeden 5000’i uluslararası olmak üzere 25 bin civarında öğrenci eğitim görmektedir.

Birbirine yakın beş ayrı kampüsten oluşan University of Sheffield’in ana kampüsü şehir merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Sosyal Bilimler, Edebiyat, Fen Bilimleri, Mühendislik, Mimarlık ve Tıp Fakültelerinde lisans ve lisansüstü düzeyinde programlar sunan bu şehir üniversitesi, Selanik yerleşkesiyle de öğrencilerine uluslararası eğitim seçeneği sağlamaktadır.

2011 yılında Times Higher Education tarafından yılın üniversitesi ödülünü alan University of Sheffield, 2014/2015 QS sıralamalarında 69. ölmüştür. Profilinde kimya ve tıp alanları dahil olmak üzere nobel ödülü kazanan beş öğretim görevlisinin de yer aldığı okul, aynı zamanda prestijli İngiliz üniversitelerinin dahil olduğu Russell Group’a da üyedir. Üniversite özellikle Siyaset Bilimi, Mimarlık ve Şehir / Bölge Planlama konularındaki akademik programları ile öne çıkmaktadır.

Burslar

Sheffield Üniversitesi uluslararası öğrencilere farklı burs imkanları sunmaktadır. Detaylar web sitesinden incelenebilir.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Diğer

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.