Program Örnekleri MA Special and Inclusive Education
MA Art Psychotherapy
BSc Sport Psychology
BSc Business Management and Economics
BA English Language and Linguistics
MSc International Management
MSc Marketing
MSc Project Management
University of Roehampton
Konum: Londra

Londra’nın güneybatı bölgesinde yer alan Roehampton Üniversitesi Birleşik Krallık’ta kurulan en yeni üniversitelerden biridir. 2004 yılında kurulmuş olan bu üniversiteyi meydana getiren 4 ana kolejin geçmişleri ise 1840’li yıllara kadar uzanmaktadır.

1975 yılında bu dört kolejin bir araya gelmesiyle Roehampton Yüksek Eğitim Enstitüsü kurulmuştur. 1984 yılında ise Surrey Üniversitesi’nin bir okulu olarak eğitim vermeye devam etmiştir. 2000 yılında ise Surrey Eyalet Üniversitesinin eş üyesi haline gelmiş ve 2004 yılında bağımsız bir üniversite olarak günümüzdeki halini almıştır.

Günümüzde eğitim bilimlerinin yanı sıra üniversitede sanattan beşeri bilimlere, sosyal bilimlerden yaşam bilimlerine kadar birçok alanda yüksek kalitede eğitim sağlanmaktadır. Okulda yer alan bölümler arasında Dans, Tiyatro ve Drama, Eğitim, Beşeri bilimler, Medya, Psikoloji, Sosyal Bilimler ve İşletme öne çıkmaktadır.

Üniversitenin Londra’da yer alıyor olması ve alanında kaliteli yayınlar yapması üniversiteyi hem akademik açıdan hem de sosyal açıdan tercih edilir hale getirmektedir.

Burslar

Okulun otomatik olarak program başvurusu yapanları değerlendirdiği farklı burs imkanları bulunmaktadır:
Lisans öğrencileri için bu bölümden bilgi alabilirsiniz.
Yüksek lisans öğrencileri için lütfen bu sayfayı ziyaret ediniz.

Bu Okulda Eğitim Alan Öğrencilerimiz Duygu Hunca
Belis Akbaş

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.