Program Örnekleri MSc International Economic Development and Business
MSc Marketing and International Management
MSc Corporate Finance
BA Business and Management
MSc Entrepreneurship and Management
MSc Emerging and Developing Economies
MSc Food Technology and Quality Assurance
MSc Food Economics and Marketing
MSc Financial Risk Management
LLM International Commercial Law
LLM Human Rights
BSc Psychology
BSc Nutrition and Food Science
LLB Law
University of Reading
Konum: Reading
İnternet Adresi: http://www.reading.ac.uk/

1892'de Oxford Üniversitesi'nin bir koleji olarak kurulmuş olan Reading Üniversitesi, İngiltere'nin araştırma alanında en iyi 20 üniversitesi arasında gösterilmektedir, üniversite güçlü akademik programları ve uluslararası arenadaki başarılı çalışmaları ile dünyanın en iyi üniversiteleri arasında anılmaktadır.

 

İngiltere'nin Silikon Vadisi olarak anılan; Microsoft gibi pek çok Bilgi İletişim Şirketi'nin Avrupa merkezlerinin bulunduğu Reading şehrinde yer alan üniversite; eğitimli ve çalışan nüfusun ikamet ettiği ve Londra'ya trenle 25 dakika mesafelik konumunun yanısıra; kampüsünün doğal güzelliği ile de pek çok öğrenciyi kendisine çekmektedir.

Geleneksel ve modern mimarının iç içe geçtiği, merkezinde büyük bir göl yer alan bu kampüste öğrencilerin yaralanabileceği imkanlar arasında 24 saat erişilebilir bilgisayar merkezleri, müzeler, araştırma merkezleri, milyonlarca kaynağın yer aldığı büyük bir kütüphane, öğrenci yurtları, spor/alışveriş/eğlence imkanları ve bir de tiyatro salonu bulunur. Kampüsteki hareketli yaşam, futbol müsabakaları, konserler ve faal Öğrenci Birliği özellikle uluslararası öğrencilerin sıklıkla bir araya gelmesini ve başka bir ülkede yaşam ve eğitime adapte olma süreçlerini hızlandırır.

 
2000'i uluslararası olmak üzere 17,000 öğrencinin tam zamanlı olarak eğitim gördüğü üniversitede eğitim verilen programlar arasında önde gelen konular; Finans, Para Piyasaları, Ekonomi, İşİdaresi, Yöneticilik, Hukuk, Bilgisayar Sistemleri, Bilgi İletişim, Biyoloji, İstatistik, Çevre Bilimleri, Avrupa Çalışmaları ve Uluslararası İlişkiler, Eğitim, Elektronik ve bir de Ziraii Çalışmalar'dır.

 

Burslar

Okul bünyesinde uluslararası öğrencilerin yararlanabileceği hem International Master Bursaries hem de Hukuk öğrencilerinin başvurabileceği Law Postgraduate Scholarship seçenekleri bulunmaktadır. Her iki burs olanağı için de lütfen okulun web sitesini ziyaret ediniz:

© 2015 BRITISH SIDE. All rights reserved.